بین الملل

نماینده اوکراینی‌الاصل آمریکا خواستار تامین بودجه گردان نئونازی «آزوف» شد

عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد داده تا در بودجه دفاعی ۲۰۲۴ پنتاگون ممنوعیت ارسال بودجه به گردان آزوف اوکراین لغو شود.

به گزارش یومیر، به نقل از آر تی، متمم پیشنهادی ویکتوریا اسپارتز قصد دارد ممنوعیت تامین بودجه این گردان بدنام اوکراینی را که در ۲۰۱۸ به دلیل «ماهیت نئونازی» این گردان وضع شده بود، لغو کند.

از سوی دیگر، اندی اوگلز، دیگر عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان می‌خواهد محدودیت مالی وضع شده علیه گردان آزوف را به تبادل اطلاعات گسترش دهد و همچنین هر نوع کمکی به «سپاه داوطلب روسیه» را هم ممنوع کند. سپاه داوطلب روسیه یک واحد شبه‌نظامی متشکل از شهروندان روسیه است که با حمله روسیه به اوکراین، در این کشور مستقر شده‌اند. طبق گزارش‌ها، این گروه متشکل از مهاجران روسی است که نقطه اشتراک برجسته آن‌ها مخالفت با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه است.

این نماینده آمریکایی پیش‌تر سعی کرده با پیشنهاد متمم‌هایی بر قانون مجوز دفاع ملی، از ارسال بودجه، تجهیزات، سوخت یا هر حمایت دیگری از گردان آزوف، سپاه داوطلب روسیه یا هر گروه شبه‌نظامی دیگری در اوکراین جلوگیری کند.

ویکتوریا اسپارتز که در ۲۰۲۰ به عنوان نماینده‌ای از ایندیانا در مجس نمایندگان آمریکا انتخاب شد، در شهر چرنیهیف اوکراین به دنیا آمده و در ۲۰۰۰ به آمریکا مهاجرت کرد.

او در حالی برای نخستین بار خواستار لغو محدودیت‌ها علیه گردان آزوف شد، ‌که در اواخر ۲۰۱۹ گروهی متشکل از ۴۰ دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به وزارت خارجه این کشور گردان آزوف را «گروه خشن حامی برتری نژادی سفیدپوست‌ها» توصیف کرد که «افراد با عقاید نئونازی در آن به جایگاه‌های بالایی می‌رسند.»

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا