ورزشی

ناکامی بوکسورهای ایران در انتخابی المپیک/ تایلند، آخرین امید ملی‌پوشان

تیم ملی بوکس ایران بدون کسب سهمیه المپیک در مسابقات جهانی، مسابقات ایتالیا را ترک کرد.

به گزارش یومیر، یک‌شنبه شب  (۲۰ اسفند ۱۴۰۲) در ادامه رقابت‌های جهانی بوکس (انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس) که به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است، تنها نماینده باقی مانده ایران در این مسابقات نیز به روی رینگ رفت که با باخت مقابل حریف آمریکایی، از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم، مسلم مقصودی که پیش از این حریفانی از فلسطین و ترینیدادوتوباگو را شکست داده بود، در سومین مبارزه خود به مصاف «عمر جونز» از آمریکا رفت که در پایان مقابل حریف خود تن به شکست داد.

با این باخت هر ۶ بوکسور اعزامی ایران به این مسابقات، در کسب سهمیه المپیک از طریق رقابت‌های جهانی ایتالیا ناکام بودند تا عملکردی ضعیف را به ثبت برسانند.

این رقابت‌ها از روز یکشنبه با حضور ۶۳۲ بوکسور از ۱۱۲ کشور در شهر بوستو آرسیتسیو (لُمباردی‌) ایتالیا آغاز ‌شده و تا بیست و یکم همین‌ ماه ادامه دارد. این رقابت‌ها حکم انتخابی المپیک پاریس را داشت و چهار نفر برتر هر وزن، مسافر المپیک می‌شدند. 

تیم ملی ایران با ۶ بوکسور راهی ایتالیا شده بود و هدایت بوکسورهای ایران را «فونتانا»ی کوبایی به عنوان سرمربی بر عهده دارد.

ترکیب تیم اعزامی ایران به شرح زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم: دانیال شه‌بخش

وزن ۶۳.۵ کیلوگرم: علی حبیبی‌نژاد

وزن ۷۱ کیلوگرم: مسلم مقصودی

وزن ۸۰ کیلوگرم: میثم قشلاقی

وزن ۹۲ کیلوگرم: پوریا امیری

وزن ۹۲+ کیلوگرم: ایمان رمضان‌پور

آخرین مرحله مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس در رشته بوکس، اوایل خرداد سال آینده به میزبانی تایلند برگزار می‌شود و بوکسورهای ایران این شانس را دارند که از طریق رقابت‌های قاره‌ای، جواز حضور در المپیک را کسب کنند.

انتهای پیام

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا