بین الملل

نانسی پلوسی: پیروزی ترامپ غیرممکن است

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین یومیر؛ در شرایطی که نگرانی حامیان حزب دموکرات درباره ادامه افت محبوبیت بایدن در نظرسنجی‌ها به دلایلی از قبیل سن بالای او و نارضایتی از مواضعش در قبال جنگ‌ غزه ادامه دارد، سیاستمدار شناخته شده آمریکایی شکست ترامپ را قطعی می‌داند.

نانسی پلوسی در مصاحبه با سی‌ان‌ان به شدت از عملکرد داخلی و خارجی جو بایدن تمجید کرد و گفت که مهم‌ترین موضوع برای رای‌دهندگان  آمریکایی، مسائل اقتصادی و «میز آشپزخانه» است.

مجری سی‌ان‌ان گفت که رقابت بایدن و ترامپ، «شانه به شانه است و هیچ کس در حزب دموکرات درباره رئیس‌جمهور نشدن دونالد ترامپ، خیالش راحت نیست».

 

 

رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا در رد این حرف مجری گفت که «هیچ کس چنین حسی ندارد و بسیاری از ماها این را می‌دانیم که غیرممکن است او (ترامپ) دوباره رئیس‌جمهور شود».

مجری سی‌ان‌ان  سوال کرد که چرا می‌گویید انتخاب دوباره ترامپ، غیرممکن است؟

پلوسی در جواب به این سوال، حامیان حزب دموکرات را از مواضع ترامپ ترساند و گفت که او درصدد بالا بردن هزینه‌های درمان و کاهش اخذ مالیات از شرکت‌های بزرگ است.

 

به رغم غیرممکن خواندن پیروزی ترامپ توسط پلوسی، نتیجه نظرسنجی اخیر شرکت افکارسنجی «ایپسوس» برای رویترز، نشان داد که آرای بایدن و ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری برابر و سهم هر یک از آنها، ۳۵ درصد است.

در شرایطی که چندی قبل هشدار اوباما درباره احتمال پیروزی ترامپ خبرساز شده بود، پلوسی در این مصاحبه تلویحا از ستاد انتخاباتی بایدن انتقاد کرد و گفت که باید درباره «موفقیت‌های بزرگ رئیس‌جمهور اطلاع رسانی شود و مردم اطلاع یابند».

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا