بین الملل

مهدوی: احتمال قهرمانی پرسپولیس بیشتر از استقلال است/ ضعف مدیریتی، سپاهان و تراکتور را  از کورس قهرمانی خارج کرد

مهدوی: احتمال قهرمانی پرسپولیس بیشتر از استقلال است  ضعف مدیریتی، سپاهان و تراکتور را  از کورس قهرمانی خارج کرد

بازیکن سابق سرخابی گفت: هماهنگی لازم بین مدیریت و کادرفنی در استقلال نیست و به همین خاطر احتمال قهرمانی پرسپولیس بیشتر است.

محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس که پس از سال‌ها اجرایی شد و رقابت دو تیم در کورس قهرمانی اظهار کرد: خدا را صد هزار مرتبه شکر که بالاخره واگذاری این دو باشگاه پرطرفدار از طریق فرابورس اجرایی شد و بعد از سالیان دراز شاهد این خواهیم بود که این دو باشگاه بدهی نخواهند داشت. قرمز و آبی در کل ایران طرفدار دارند و خیلی از مردم عزیز کشورمان به این دو باشگاه عرق دارند. وقتی خطر حذف از آسیا وجود دارد و پیش از این هم چنین تجربه تلخی داشتیم، امیدوارم که با واگذاری این دو باشگاه دیگر شاهد حذف آنها از معتبرترین مسابقات باشگاه آسیا نباشیم.

استقلال کم نمی‌آورد

وی ادامه داد: وجود استقلال و پرسپولیس در کورس قهرمانی به خصوص اینکه یکی از آنها این فصل قهرمان می‌شوند و دیگر تیم‌ها شانسی ندارند، جذابیت مسابقات را بیشتر کرده، هر چند خیلی بهتر بود تا هفته پایانی دو سه تیم دیگر هم از شانس قهرمانی برخوردار بودند تا سطح مسابقات بالاتر باشد. برنامه‌ریزی بهتری که این دو تیم داشتند باعث شد تا سپاهان، تراکتور و ملوان نتوانند با آنها در کورس باقی بمانند. شرایط هر دو تیم بسیار خوب است، در دفاع و حمله و میانه زمین منسجم هستند و حساب شده در هر بازی وارد زمین می‌شوند. روی کاغذ بازی‌های پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی ساده‌تر به نظر می‌رسد ولی مطمئن باشید استقلال هم کم نمی‌آورد و برای حفظ صدر جدول و کسب قهرمانی با تمام توان بازی می‌کند. امیدوارم هر دو تیم فصل آینده از اعتبار و آبروی فوتبال ایران در آسیا دفاع کنند.

 انگیزه‌های پرسپولیس دوچندان است

بازیکن سابق سرخابی در مورد اینکه پرسپولیس در جام حذفی هم حضور دارد و این موضوع به سود استقلال خواهد بود، خاطرنشان کرد: استقلال فرصت قهرمانی را در جام حذفی از دست داده و انگیزه‌های پرسپولیس دو چندان است. فصل قبل پرسپولیس با قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی فاتح سه گانه شد و این فصل هم انگیزه زیادی دارد. پرسپولیس برای ثبت در تاریخ و شادی هواداران خود به راحتی پا پس نمی‌کشد و با همه توان برای قهرمانی تلاش خواهد کرد. مطمئناً استقلال و سپاهان هم اگر شرایط پرسپولیس را داشتند برای فتح سه گانه همه توان خود را می‌گذاشتند.  

ضعف مدیریتی، سپاهان و تراکتور را  از کورس قهرمانی خارج کرد

وی در مورد اینکه سپاهان و تراکتور با وجود آنکه از استقلال و پرسپولیس بیشتر هزینه کردند ولی از کورس قهرمانی جا ماندند، تصریح کرد: تزلزل مدیریت در سپاهان بعد از خروج محمدرضا ساکت از سمت مدیرعاملی رخ داد. با وجود آنکه هفته‌ها برنده نشد، اما در حال حاضر تیم سوم جدول است و این موضوع نشان می‌دهد غفلت ناگهانی نگذاشت مدعی قهرمانی باقی بماند. سپاهان اسیر اتفاقات کسر امتیاز شد و بعد از آن هم در یکی دو بازی از جمله دیدار با گل‌گهر سیرجان دچار حواشی شد که این تیم را از مدار قهرمانی خارج کرد  برای بازگشت فرصتی باقی نماند. در بازی دو تیم در تبریز تأسف خوردم، چون بازی زیبایی را شاهد نبودم. میلیارد‌ها تومان هزینه می‌کنیم تا با وجود مربیان خارجی شاهد نمایشی دور از انتظار از دو تیم باشیم. تراکتور هم از ناحیه مدیریت مشکل داشت، چون با این همه هزینه می‌توانست بهتر نتیجه بگیرد.

احتمال قهرمانی پرسپولیس بیشتر است

مهدوی در مورد اینکه بخت قهرمانی استقلال را بیشتر می‌بیند یا پرسپولیس عنوان کرد: به حواشی توجه نمی‌کنم و همان‌قدر که عاشق پرسپولیس هستم استقلال را دوست دارم. شرایط پرسپولیس را به این علت بهتر می‌دانم که امکانات کافی نزد کادرفنی و بازیکنان وجود دارد. متأسفانه در استقلال چنین وضعیتی نیست و احتمال لطمه خوردن این تیم بیشتر است. هماهنگی لازم بین مدیریت و کادرفنی در استقلال نیست و به همین خاطر احتمال قهرمانی پرسپولیس بیشتر است.

دکمه بازگشت به بالا