اقتصادی

مهاجمان «تروریست» و «تجزیه‌طلب» بودند/ ‌حادثه امروز ۱۹ کشته و ۲۰ ‌مجروح داشت

مدرس خیابانی:

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به حادثه امروز زاهدان گفت: این افراد «تروریست» و «تجزیه طلب» بودند که با تلاش نیروی انتظامی در اهداف خود ناکام ماندند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، حسین مدرس خبانی گفت: در حادثه تروریستی ظهر امروز زاهدان 19 نفر جان خود را از دست دادند و 20 نفر مجروح شدند که تعدادی از نیروهای انتظامی نیز در بین آنها حضور داشتند.

وی یادآور شد: برخی اغتشاشگران وابسته به گروهک های تروریستی و تجزیه طلب که هویت آنها مشخص است در لباس نماز جمعه به یکی از کلانتری ها حمله کرده و با پرتاب سنگ، مواد محترقه و تیراندازی اقدام کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مردم به دنبال تروریست ها نبودند، یادآور شد: طبیعی است که پاسخ نیروی انتظامی به این افراد قاطع بود. در تیراندازی این افراد، افراد نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

مدرس خبانی تصریح کرد: کسانی که می خواستند پاسگاه را اشغال کنند تروریست بودند و این افراد همچنان به آتش زدن اموال عمومی ادامه می دادند. این افراد چندین فروشگاه زنجیره ای متعلق به مردم را غارت و آتش زدند و به بانک ها و مراکز دولتی آسیب رساندند.

به گفته وی، نیروهای نظامی و انتظامی به این افراد پاسخ قاطع دادند و تا دستگیری این افراد این برخورد تا آخرین نفر ادامه خواهد داشت.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: عدم همراهی با مردم و اعلام برائت و عدم تایید حرکت این افراد از علمای استان به ویژه مولوی عبدالحمید جای ستایش دارد و از مردم به آرامش دعوت شد. ”

یک معلم خیابانی گفت: سیستان و بلوچستان صلح آمیز است و شیعه و سنی برادرانه در کنار یکدیگر زندگی می کنند و تلاش برای ایجاد تفرقه بین مردم سیستان و بلوچستان در روزهای اخیر بی نتیجه بوده و تا ظهر امروز این استان فضای آرامی داشت. تروریست ها استان را آشفته کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا