علمی و پزشکی

مشکل کمبود رادیولوژیست زن در قم حل می‌شود

یومیر/قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: پیرو درخواست مردم و دستور ریاست جمهوری و همچنین مقام عالی وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی قم توانست یک نفر متخصص خانم را در این زمینه جذب کند.

دکتر مهدی مصری در گفت‌وگویی موضوع کمبود متخصصان سونولوژیست خانم در استان قم را مورد اشاره قرار داد و گفت: پیرو درخواست مردم و دستور ریاست جمهوری و همچنین مقام عالی وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی قم توانست یک نفر متخصص خانم را در این زمینه جذب کند.

به گزارش یومیر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، افزود: با فارغ‌التحصیل شدن نیروهای ضریب k و تخصصی سونوگرافی تا یک ماه آینده، وزارتخانه قول داده تا پنج نفر از نیروهای متخصص خانم در این زمینه را به دانشگاه علوم پزشکی قم بفرستند.

وی تصریح کرد: انجام این مهم به ما کمک می‌کند برنامه‌ریزی‌های مناسب و بهتری برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای خانم‌ها در مراکز درمانی دولتی در سطح استان داشته باشیم.

مصری مطرح کرد: همچنین در ادامه با موافقت وزارت بهداشت دوره‌های کوتاه‌مدت حرفه‌ای برای متخصصان داخلی طب اورژانس و همکاران پزشک خانم و آقا و همچنین سایر تخصص‌های مورد نیاز در نظر گرفته می‌شود و آن‌ها بعد از گذراندن این دوره‌ها، برحسب نیازی که بیماران دارند بر بالین آن‌ها حاضر شده و از توانمندی‌شان در مراکز درمانی استان استفاده خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان تعداد متخصصین رادیولوژیست آقا و خانم در دانشگاه را در حال حاضر شش نفر عنوان و اظهار کرد: سه نفر از این متخصصان آقا و سه نفر نیز متخصص رادیولوژی خانم هستند که مقرر شده اضافه شدن دستیاری رادیولوژی در سال ۱۴۰۳ در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا