بین الملل

مسلمانان هلند هتک حرمت قرآن در سوئد و دانمارک را قویا محکوم کردند +فیلم

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین یومیر، در پی استمرار هتک حرمت قرآن کریم در کشورهای سوئد و دانمارک و اهانت به مقدسات بیش از دو میلیارد مسلمان، جمعی از مسلمانان در لاهه هلند با برگزاری تظاهرات مقابل سفارتخانه‌های سوئد و دانمارک خواستار توقف اهانت به مقدسات مسلمانان شدند.

 

 

 

 

این تظاهرات که از سوی سازمان‌های اسلامی هلند برنامه‌ریزی شده بود، بعدازظهر روز شنبه چهارم شهریور ماه برگزار شد و تظاهرکنندگان مقابل سفارتخانه‌های دانمارک و سوئد تجمع کردند. ایراد سخنرانی و تلاوت قرآن کریم در مقابل سفارت سوئد در لاهه نیز از دیگر برنامه‌های این تجمع اعتراضی بود.

 

 

تظاهرکنندگان بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، از مقابل سفارت دانمارک در لاهه راهپیمایی کرده و در مقابل سفارت سوئد در این شهر تجمع کردند.

 

 

در پایان این تظاهرات نیز بیانیه‌ای به زبان انگلیسی قرائت و هتک حرمت قرآن کریم و اهانت به مقدسات مسلمانان محکوم و بر توقف اسلام هراسی در اروپا تأکید شد.

 

تظاهرکنندگان با حمل پلاکاردهایی در محکومیت توهین به مقدسات مسلمانان، شعارهایی را علیه رژیم‌های سوئد و دانمارک سر دادند و خواستار توقف این اقدامات اهانت آمیز شدند.

 

 

 

 

از تیر ماه سال جاری شاهد اهانت‌های مستمر به مقدسات مسلمانان در سوئد و دانمارک هستیم که واکنش تند کشورهای مسلمان را به همراه داشت و تظاهرات اعتراضی در سراسر جهان برگزار شد. بسیاری از کشورها اقدام به احضار سفرا و رؤسای نمایندگی‌های سوئد و دانمارک در این کشورها کردند. جمهوری اسلامی ایران نیز چندین بار اقدام به احضار سفرا و رؤسای نمایندگی‌های سوئد و دانمارک به وزارت امور خارجه کرد و علاوه بر این حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه اعلام کرد که سفیر جدید سوئد در تهران تا زمانی که دولت سوئد دست از این گونه اقدامات برندارد، مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت و روند اعزام سفیر جدید ایران به استکهلم هم تا زمانی که این رویکرد اصلاح نشود، متوقف شده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا