اقتصادی

فورد صدرنشین شد – یومیر

فورد بالاترین فروش خودرو در ایالات‌متحده را از سال ۲۰۲۰ به ثبت رساند.

به گزارش یومیر، فورد موتور بهترین فروش سالانه خودرو خود را در ایالات‌متحده از سال ۲۰۲۰ به ثبت رساند که ناشی از تقاضای پایدار برای شاسی‌بلندهای کراس اوور و پیکاپ‌های این خودروساز است و این خبر تنها یک روز پس از آن بود که بسیاری از همتایانش افزایش دو رقمی در فروش خودروهای جدید را گزارش کردند.

خودروساز دیترویت اعلام کرد که فروش خودرو با ۷.۱ درصد افزایش به ۱.۹۹ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۳ رسیده است. در سال ۲۰۲۰، فورد فروش خودروهای جدید اندکی بیش از ۲ میلیون دستگاه را به ثبت رساند. به طور کلی، طبق داده‌های Wards Intelligence، فروش خودروهای جدید در ایالات‌متحده در سال گذشته حدود ۱۵.۵ میلیون دستگاه به پایان رسید که از این میزان، خودروهای برقی از جمله هیبریدی حدود ۱۷ درصد را تشکیل می‌دهند.

خریداران آمریکایی به جای خودروهای سدان و هاچ بک به سمت وسایل نقلیه بزرگتر مانند کراس اوورهای شاسی بلند و پیکاپ گرایش پیدا کرده‌اند زیرا مصرف‌کنندگان ایمنی و کاربرد آن وسایل نقلیه را ترجیح می‌دهند. با این حال، تحلیلگران هشدار داده‌اند که نرخ‌های بهره بالا ممکن است به تمایل مصرف‌کنندگان برای خودروهای جدید آسیب برساند.

فروش مدل های برقی فورد، مانند پیکاپ لایتنینگ F-۱۵۰ و کراس اوور موستانگ Mach-E نیز تقریباً ۱۸ درصد افزایش یافت و به ۷۲ هزار و ۶۰۸ دستگاه نسبت به سال گذشته رسید. مدل‌های برقی این شرکت ۳.۶ درصد از کل فروش را به خود اختصاص دادند.

بر اساس گزارش رویترز، فروش خودروهای هیبریدی فورد در مقایسه با سال گذشته بیش از ۲۵ درصد افزایش داشته و به ۱۳۳ هزار و۷۴۳ دستگاه رسیده است و حدود ۷ درصد از کل فروش آن را به خود اختصاص داده است. فورد با فروش ۱.۹۹ میلیون خودرو، پس از جنرال موتورز و تویوتا، سومین خودروساز بزرگ ایالات‌متحده از نظر فروش بود.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا