بین الملل

فرانسوی‌ها در اعتراض به افزایش هزینه‌ها به خیابان آمدند+فیلم

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری آنلاین یومیر، همزمان با افزایش تورم در فرانسه، این کشور روز سه شنبه بار دیگر با اعتصابات سراسری و تظاهرات مردمی مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کارگران راه آهن و سایر خطوط حمل و نقل، شرکت های حمل و نقل، معلمان و کارکنان بیمارستان های دولتی در پاسخ به درخواست اتحادیه برای افزایش دستمزد به خیابان ها ریختند.

بر اساس این گزارش، روز سه شنبه بر اثر اعتصابات، تنها یک قطار در شبکه ریلی منطقه جنوب در حال تردد بوده که باعث تاخیر در ساعات شلوغی صبحگاهی شده است. گزارش هایی مبنی بر اختلال در قطارهای سریع السیر در شمال و همچنین قطارهای یورواستار و بین شهری که فرانسه را به اسپانیا متصل می کند، گزارش شده است.

روز سه‌شنبه پس از آن که اتحادیه چپ‌گرای CGT توافق با دولت در مورد افزایش دستمزد را رد کرد، اعتراض‌هایی در فرانسه برگزار شد. این اتحادیه خواهان افزایش 10 درصدی حقوق است و از سایر اتحادیه ها خواسته است از مطالبات آنها حمایت کنند.

بر اساس این گزارش، هفته ها صف های طولانی خودروها در سراسر فرانسه دیده می شود. بسیاری از پمپ بنزین ها به طور موقت تعطیل هستند و منتظر دریافت سوخت هستند.

ژاک فورلینی، شهروند فرانسوی، دولت مکرون را مقصر دانست و گفت کمبود سوخت آخرین بحرانی است که مقامات قادر به حل آن نیستند. فورلینی گفت که دولت قادر به حل این مشکلات نیست.

شبکه خبری «دویچه وله» نیز نوشت: اتحادیه های دولتی فرانسه روز سه شنبه دست به اعتصاب سراسری زدند و خواستار افزایش دستمزدها در واکنش به افزایش تورم شدند. این اعتصابات یکی از سخت ترین چالش ها برای امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه از زمان انتخاب مجددش در ماه مه است.

تظاهرات ضد دولتی روز یکشنبه در فرانسه برگزار شد. به گزارش منابع خبری، این تظاهرات در پاریس با حضور گسترده مردم برگزار شد که در جریان آن پلیس به سمت تظاهرکنندگان گاز اشک آور پرتاب کرد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا