بین الملل

عذرخواهی‌های مداوم محسن یگانه در اجرای شب چهارم جشنواره موسیقی فجر

آنا گزارش می‌دهد؛

عذرخواهی‌های مداوم محسن یگانه در اجرای شب چهارم جشنواره موسیقی فجر

چهارمین شب از اجرا‌های پاپ سی و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر با اجرای محسن یگانه در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری آنا، چهارمین شب از اجرا‌های پاپ سی و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر با اجرای محسن یگانه ساعت ۲۲  پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه در فرهنگسرای بهمن به اتمام رسید. این اجرا نیز همچون دیگر اجرا‌ها نیز با تاخیر شروع شد؛ اما تاخیری که نه تنها از شدت انرژی مردم کم نکرد بلکه انتظار آنها را نیز برای اجرای یگانه بالا برد.

سالن در همان ساعات ابتدایی پیش از شروع اجرا  پر شد که آن هم کاملا طبیعی و پیش‌بینی شده بود. با خاموش شدن چراغ‌ها و ورود نوازنده‌ها به روی صحنه، هیجان مردم نیز بیشتر شده بود و به طور مداوم شروع به جیغ زدن و دست زدن کردن و با فریاد زن اسم محسن یگانه منتظر شروع اجرا و حضور او بر صحنه بودند، نهایتا این انتظار بعد ۲۵ دقیقه محقق شد.

محسن یگانه با آهنگ «نباشی»، شروع خاصی داشت و وارد سالن شد و جمعیت را به وجد آورد؛ مردم نیز به خوبی با او همراه شده و هم خوانی می‌کردند.

محسن یگانه پس از اجرای نخستین آهنگ بیان کرد: اجرای کنسرت ما نزدیک به دو ساعت است، اما درحال حاضر شرایط زمانی برنامه‌ای که در آن هستیم، متفاوت است. باید صحبت در اجرا را نیز کمتر کنم، چون تعداد آهنگ‌ها زیاد است؛ البته این اواخر، چون تعداد آهنگ‌ها زیاد شده است، کم حرف هم شده‌ام.

سپس ادامه داد: نگذارید که در سالن مثل همین الان سکوت پیش بیاد که در همین حین، مردم با صدای دست و جیغ این سکوت را شکستند.

یگانه همچنین از مردم درخواست کرد: هر آهنگی که حفظ بودید را بلند بلند بخونید. باور کنید برای یک خواننده هیچ لذت بخش‌تر این صحنه که در آهنگ قبلی و یا آهنگ‌های دیگر پیش میاد، نیست. امیدوارم تا آخر اجرا صدای خواندن شما در سالن بپیچد، چون تحمل صدای من به مدت یک ساعت و نیم در سالن سخت است. اجرا یک ساعت و نیم است و قرار است که فقط آهنگ اجرا کنیم و وقت به صحبت کردن نگذرد.

یگانه در این کنسرت تمامی آهنگ‌های معروف و اصلی خود را که مردم اسم آن را فریاد می‌زدند، اجرا کرد. از آهنگ‌های اجرا شده می‌توان به خیال تو، درکم کن، فکر تو، خودخواه، ندارمت، باور کنم، نشکن، بهت قول میدم، زندگیم سوخت، آخه دل من، خیال، خیابونا، دیره، وابستگی، درندشت، بمون، اسکله و سکوت اشاره کرد.

در وانفسای اجرا‌های محسن یگانه و همراهی بسیار مردم، یکی از نکاتی که هم تمرکز خواننده و نوازندگان و هم مردم را بهم ریخته بود؛ قطعی صدای محسن یگانه به دلیل مشکلات صدا و فنی سالن بود. مخاطبان  در چند بخش از اجرا  شاهد صحبت و یا حتی اعتراض یگانه به مسئول بخش صدا بودند. یگانه پس از این اتفاق رو به مردم ضمن عذرخواهی بابت صدا و موزیک گفت: قطع و وصل شدن صدا کمی تمرکزم را بهم ریخت، اما فدای سرتون.

عذرخواهی‌های مداوم محسن یگانه در اجرای شب چهارم جشنواره موسیقی فجر

مردم پس از اجرا‌های قوی محسن یگانه، فریاد محسن دوستت داریم، سر می‌دادند.

نکته‌ای که در کنسرت یگانه شاهد آن نبودیم، اما در برخی دیگر از اجرا‌ها به چشم می‌خورد، حضور و رفت و آمد مردم در میان اجرا بود، در صورتی که در این اجرا سالن در ابتدا و پیش از اجرا تماما با حضور مردم پر شد و هیچ کس نیز در طول اجرا رفت و آمدی نداشت و تمام تمرکز بر اجرا و همخوانی با خواننده بود.

مردم پس اجرای هر آهنگ، آهنگ دیگری را فریاد می‌زدند و خواستار خواندن آن بودند. یگانه نیز پس از شنیدن این فریاد‌ها رو به مردم گفت که تا اخر کنسرت آهنگ‌ها بسیاری مانده، من نمیخوام کنسرت رو لو بدهم، اما تمام موزیک‌هایی که شما اسمش را فریاد می‌زنید مثل بهت قول میدم، نشکن دلمو، سکوت و … همگی در اجرا‌های امشب هست.

پس از اجرای چند آهنگ دیگر، یگانه و تمامی نوازنده‌ها بر صندلی نشستند و نوبت به اجرای آهنگ بهت قول میدم رسید، آهنگی که مردم اسمش در اجرا بار‌ها فریاد زدند. پیش از اجرا این آهنگ گفت: شما این آهنگ را بسیار خوب می‌شناسید و تا به حال این آهنگ در یوتیوب ۲۰۷ میلیون ویو خورد و باز هم ممکن است ویو داخلی و یا حتی خارجی داشته باشد؛ اما باز هم شما‌ها را عشق است.

یگانه در این اجرا خودش گیتار زد، اما پس از اجرای این آهنگ به طور کامل، به مردم گفت که گیتارش کوک نبوده و می‌خواهد این آهنگ را دوباره اجرا کند، مردم نیز با صدا‌های شاد و جیغ و فریاد از این اتفاق رضایت خودش را بابت اجرای دوباره آهنگ بهت قول میدم نشان دادند.

یگانه در اواخر اجرا از مردم بابت کاستی‌های موجود در اجرا عذرخواهی کرد، حتی گفت باید بابت عذرخواهی هایم هم عذرخواهی کنم.

وی در ادامه گفت: مشکلاتی وجود داشت، لوازم بسیاری بود که باید با خودمان به اجرا می‌آوردیم، البته این جریان مسئله‌ای نیست که همین حالا حل شود بلکه زمان لازم دارد. سپس از تمامی تیم اجرا، فنی، صدا و تصویر و تمامی نوازنده‌هایش تشکر کرد.

در پایان نیز مردم اسم آهنگ اسکله را در سالن فریاد می‌زدند که یگانه با بیان این مسئله که این آهنگ در لیست آهنگ‌های اجرایی امشب نیست، گفت:، اما من بخشی از این آهنگ را برای شما اجرا می‌کنم و قسمتی از آن را هم برای علاقه مندانش اجرا کرد.

کنسرت محسن یگانه در چهارمین شب از سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر با آهنگ سکوت و همخوانی احساسی مردم به پایان رسید. یگانه پس از آخرین اجرایش ضمن تشکر از مردم بابت شنیدن صدایش، باز هم بابت تمام کاستی‌های ناگهانی در اجرا عذرخواهی کرد.

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا