اقتصادی

صنایع آب‌بر مکلفند آب مصرفی خود را تامین کنند

یومیر/خوزستان استاندار خوزستان گفت: قابل قبول نیست که آب شرب مردم در اختیار صنعت قرار گیرد. در این راستا، صنایعی که در نزدیکی سواحل و دریا هستند، موظفند آب مورد نیاز صنعت خود را از طریق آب دریا تامین کنند. همچنین برخی از صنایع دیگر ممکن است از فاضلاب شهری برای صنعت خود استفاده کنند.

به گزارش یومیر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت خوزستان، جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی امروز سه شنبه 26 آبان ماه به ریاست صادق خلیلیان استاندار خوزستان برگزار شد.

در این جلسه درباره سند سازگاری با کم آبی در نهادهایی مانند جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب بحث و تبادل نظر شد و مسئولان این نهادها برنامه های اجرایی خود را بیان کردند. در این راستا برنامه اجرایی سازمان جهاد کشاورزی شامل 10 محور بود که 5 محور آن ساختاری و 5 محور مابقی مربوط به مسائل فنی و کشت بود.

استاندار خوزستان در ابتدای این جلسه با اشاره به برنامه اجرایی سازمان جهاد کشاورزی گفت: برنامه کشت پاییزه با توجه به محورهای ذکر شده در سند سازگاری با کم آبی در حوزه رودخانه قابل انجام است. استان بر اساس اطلاعیه وزارت جهاد کشاورزی به استان.

در ادامه در خصوص سند سازگاری کم آبی در حوزه کاری 14 محور آبفا بحث و تبادل نظر شد و استاندار خوزستان بر هماهنگی هر چه بیشتر واحدها مطابق با سند سازگاری کم آبی تاکید کرد.

خلیلیان با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی های پیش رو بیان کرد: امیدواریم بتوانیم برنامه کاشت امسال را نیز مانند سال های گذشته به پایان برسانیم و کشاورزان عزیز استان نیز درآمد خوبی داشته باشند. .

وی با بیان اینکه عمده صنایع آب مصرفی استان ملزم به تامین آب خود هستند، گفت: قابل قبول نیست که آب شرب مردم در اختیار صنایع قرار گیرد. در این راستا، صنایعی که در نزدیکی سواحل و دریا هستند، موظفند آب مورد نیاز صنعت خود را از طریق آب دریا تامین کنند. همچنین برخی از صنایع دیگر ممکن است از فاضلاب شهری برای صنعت خود استفاده کنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: برخی از صنایع برنامه های خود را برای احداث تصفیه خانه های فاضلاب ارائه کردند تا آب حاصل از آن برای صنعت و کشاورزی استفاده شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا