اقتصادی

صادرات میکروخازن‌های صنعتی ایرانی به بازارهای منطقه

یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان‌ غربی موفق به صادرات میکروخازن‌های صنعتی با قابلیت طول عمر بالا شد.

به گزارش یومیر به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، اکبر فتحی جلالی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: بر اساس چالش‌هایی که صنعت نفت در زمینه خازن‌ها داشت، مطالعاتی را در این زمینه اجرایی کردیم چرا که این خازن‌ها عمر کمی داشتند و همین امر باعث می‌شد دائما نیاز به تعویض خازن باشد.

وی اظهار کرد: برای رفع این مشکل از سال ۹۰ تولید میکروخازن‌های صنعتی را آغاز کردیم و در سال ۹۵ آن را به تولید انبوه رساندیم.

جلالی با اشاره به ثبت اختراع خازنی با طول عمر سه برابر نمونه‌های قبلی در سال ۱۳۹۶ گفت: تغییرات در شکل ظاهری و افزایش طول عمر خازن‌ها از نکاتی است که باعث منحصر به فرد شدن تولیدات این شرکت شده است. این در حالی است که خازن‌های طراحی شده در این شرکت از نظر قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصد ارزان‌تر از خازن‌های دیگر است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: این مزایا باعث شد که از میان ۱۲۸ کارخانه سیمان کشور، با ۳۲ کارخانه و از میان ۴۸۰ کارخانه فولاد با ۱۲۱ کارخانه در زمینه تامین خازن‌های مورد نیاز همکاری داشته باشیم. علاوه بر این برای تامین نیاز صنایع کوچکتر هم خازن‌هایی را برای تجهیزات الکترونیکی بیمارستانی، صنایع غذایی و لبنیات، کاغذ و کارتن، پلاستیک، کاشی و سرامیک ارائه کردیم.

وی از صادرات محصولات این شرکت این دانش بنیان به ترکیه، آذربایجان و کردستان عراق خبر داد و گفت: در صورت حمایت معاونت علمی و وزارتخانه‌های مربوط در شناساندن محصولات این شرکت به صنایع داخلی، میزان تولید شرکت افزایش یافته و ضمن تامین نیاز کارخانه‌های بیشتر به خازن‌های مختلف، امکان صادرات و ارزآوری بیشتری فراهم خواهد شد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا