ورزشی

سکوت گل‌محمدی شکست؛ صحبت‌های یحیی درباره فسخ و بازگشت به پرسپولیس

یحیی گل محمدی در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس، اظهار داشت: همانطور که در جریان هستید چند روز پیش نامه فسخ قراردادم را به باشگاه دادم. 2 روز بعد آقایان تازه در جلسه هیات مدیره مطرح کردند. عملا قراردادی با باشگاه ندارم. درست است به فدراسیون نرفتم فسخ کنم. این بحث دیگری است ولی با توجه به نامه‌ای که به دادم، قراردادی با باشگاه ندارم.

*به خاطر روح مربیگری و وظیفه اخلاقی بچه‌ها را متقاعد کردم که تمرین کنند

وی افزود: به خاطر روح مربیگری و وظیفه اخلاقی که داشتم، خودم را موظف کردم بیایم با بچه‌ها صحبت و آن‌ها را متقاعد کنم که تمرین کنند. خداراشکر از امروز هم تمرینات ما شروع می‌شود. الان می‌روم و لباس‌هایم را عوض می‌کنم. مشکلی نیست. ان‌شاءلله تصمیمات خوبی گرفته شود. فردا ظاهرا جلسه هیات مدیره است و باید ببینیم چه تصمیمی گرفته می‌شود.

*بین من و باشگاه پرسپولیس قراردادی وجود ندارد

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه آیا در جلسه فردا شرکت می‌کند، گفت: نه، الان بین من و باشگاه قراردادی وجود ندارد که بخواهم در جلسه هیات مدیره با آن‌ها صحبت کنم. فسخم را به سازمان لیگ نفرستادم. اگر بخواهم به باشگاه دیگری بروم این کار را انجام می‌دهم. الان دلیلی ندارد به فدراسیون بروم.

*ادامه همکاری با پرسپولیس؟ به جلسه فردا بستگی دارد

وی در مورد اینکه چه تصمیمی برای ادامه همکاری با پرسپولیس دارد، عنوان کرد: تصمیم من به جلسه فردای هیات مدیره و اینکه در آن چه تصمیمی گرفته می‌شود، بستگی دارد.

*اطلاعی ندارم که پرسپولیس با مربیان دیگر حرف زده یا نه

گل‌محمدی در مخصوص اینکه گفته می‌شود مطلع شده باشگاه با مربیان دیگری صحبت کرده، گفت: من اطلاعی از اینکه با مربیان دیگر صحبت کردند، واقعا ندارم. چنین چیزی هم نشنیده‌ام. این هم که در بعضی از رسانه‌ها و پیج‌های دست نشانده خودشان گفته می‌شود؛ به خاطر پول، آپشن، مسائل مالی و تمدید قرارداد بوده، ممکن است بخشی از تصمیمات باشد ولی بخش بزرگش به خاطر وعده وعیدهای توخالی بود.

*بدقولی‌ها و عدم تعهد به قرارداد باعث شد کار به اینجا کشیده شود

وی افزود: خودشان به من نامه زدند که تسویه می‌کنیم و قبل از شروع بازی‌ها آپشن‌ها را می‌دهیم. این نامه‌ای بود که درویش به من داد. بعد از شروع بازی‌ها 19درصد دادند و گفتند پول قراردادتان است. بحث خودم نیست. بدقولی‌های اینطوری، عدم تعهد به صحبت‌ها و نوشته‌های خودشان و عدم تعهد به قراردادهایی که ما بستیم، باعث شد کار به اینجا کشیده شود و متاسفانه این اتفاقات بیفتد.

*به دنبال این نیستم که درویش برکنار شود

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه چه چیزی باعث برگشت به قراردادش می‌شود و آیا ممکن است برکناری مدیرعامل سبب ماندن گل‌محمدی شود، عنوان کرد: اصلا این بحث‌ها را نکنید. کسی دنبال این نیست که کسی برکنار شود. حالا درویش برکنار شود چه اتفاقی قرار است در باشگاه بیفتد؟ این باشگاه احتیاج به کارهای زیربنایی و درآمدهای پایدار دارد. با قهرمانی‌هایی که درچند سال اخیر گرفته، باشگاه ما باید الان پول پارو کند. باید سالی 3-2 هزار میلیارد درآمدزایی داشته باشد. اینکه به تیم‌های صنعتی، فولادی و خصوصی گیر بدهیم، اصلا درست نیست.

*باید با برند پرسپولیس درآمد زایی کنید

وی افزود: چیزی که باعث درآمدزایی می‌شود برند پرسپولیس است. باید از این برند بتوانید درآمدزایی کنید. همین قراردادی که با ایرانسل بستند برای 4سال پیش با آتیه پرداز بود. بعد از 4 سال دوباره همین مقدار؟ با توجه به این تورم، خرج و مخارجی که تیم دارد؟ چرا باید اینطور شود؟ بعد تیمی که یک جام هم در چندسال اخیر نگرفته برای چه باید قرارداد بالاتر ببندد؟ این‌ها متاسفانه ضعف‌های بزرگ درآمدزایی است و باید برطرف شود. اگر قرار باشد فقط پشت و جلوی پیراهن را بفروشیم و قرارداد اسپانسری ببندیم، واقعا نمی‌شود تیمداری کرد.

*یک هزارتومانی بیشتر از حقمان نمی‌خواهیم

گل‌محمدی گفت: باید فکر اساسی کرد. آقایان دیروز هم در جلسه با بچه‌ها گفتند ممکن است منابع درآمدزایی به وجود بیاید ولی این منابع باید 6-5 ماه پیش به سرانجام می‌رسید که کار به اینجا نکشد. حرفمان این است که آقایان علیرغم نامه‌نگاری‌های خودشان به تعهدات عمل نکردند. با توجه به قراردادی که با ما بسته شده مگر چیزی غیر از حقمان می‌خواهیم؟ یک هزارتومانی بیشتر از حقمان نمی‌خواهیم. موعد قرارداد دیر می‌شود، چند هفته یا یک ماه بعد می‌شود تحمل کرد اما اینکه قول بدهید عمل نکنید و انقدر طول بکشد واقعا درست نیست. ناراحتی ما و بچه‌ها هم همین است. زحمت کشیده شده و در یکسال 3 جام بردند. چه انتظاری دارید که امسال هم جام بگیرند؟ پیش خودشان نمی‌گویند که ما 3 جام گرفتیم حالا امسال بگیریم نگیریم چه فرقی دارد؟ این احساس ناخودآگاه به آدم دست می‌دهد.

*اگر قراردادم مشکلی دارد رسانه‌ای کنید و شفاف بگویید

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه درویش و باشگاه اعلام کرده‌اند نهادهای نظارتی به قراردادش ایراد گرفته‌اند، اظهار داشت: 3سال پیش قراردادی بستم، اگر مشکلی داشت، باید تا الان نمایان می‌شد. اگر قراردادم مشکلی دارد رسانه‌ای کنید و شفاف بگویید. خداراشکر با رسانه‌ها و فضای مجازی که در ارتباط هستید. اصلا قرارداد من را روی سایت و فضای مجازی‌تان بگذارید. قرارداد من اگر مشکلی دارد معلوم می‌شود.

*پولی که قرار بود پارسال بدهند، دلار 30هزارتومان بود

وی افزود: فرض کنیم اصلا در قرارداد من مشکلاتی وجود دارد، باید در رسانه و دوربین این حرف‌ها را بزنید؟ چه دلیلی دارد؟ همینطور درمورد قرارداد بازیکنان، گفتند تیم‌های دیگر 40-30 درصد ، تیم ما صددرصد پارسال و 20درصد امسال را گرفته‌اند. اصلا اینطور نیست. این صحبت درستی نبود. از 2 سال پیش و پارسال بچه‌ها طلب دارند. پولی که قرار بود پارسال بدهند، دلار 30هزارتومان بود. آنقدر دیر دادند که دلار 60-50 هزارتومان شد. ارزش پولشان نصف شد. همه مشکلاتی دارند. این‌ها بازیکنان حرفه‌ای هستند و احتیاج به رسیدگی دارند. آنچه در تفکرات برخی هست و می‌گویند این‌ها میلیاردی می‌گیرند، نیست. 5سال خیلی زرنگ باشند 10 سال فوتبال حرفه‌ای بازی می‌کنند. نه بیمه هستند نه بازنشستگی دارند. هیچ چیزی ندارند.

*دوستان متاسفانه خط گرفتند یا تعلقات رنگی دارند

سرمربی پرسپولیس در خصوص موضع گیری سخت صداوسیما و برخی رسانه‌ها و همچنین واکنش‌های فضای مجازی و هواداری، گفت: به نظرم این دوستان متاسفانه خط گرفتند یا تعلقات رنگی دارند. صحبت‌های لازم را گفتم. واقعا بحث مالی نیست. این نیست بگوییم که چون آپشن یا پول من را ندادند. بحث احترام است. به این بچه‌ها و من باید احترام بگذارید. 6 نوتیس و 2 اخطار دادم. از آخرین اخطار من یک ماه گذشته، یکبار زنگ نزدند بگویند بیا صحبت کنیم. حتی بعد از بازی با الدحیل به درویش شفاهی گفتم چون گل گهر نزدیک است من کاری نمی‌کنم اما بعد از این بازی… حداقل یک جلسه کوچک نگذاشتند که بگویند مشکل چیست.

*بحث ریلکسی نیست! بی‌خیالی است!

وی درمورد اینکه درویش با نوتیس‌ها ریلکس برخورد می‌کند، اظهار داشت: بحث ریلکس نیست! بیخیالی است! دوست دارند خودشان تیم را به این مسیر ببرند؟

*این تیم سال قبل باعث خوشحالی 40میلیون نفر شده

گل‌محمدی در خصوص اینکه آیا ممکن است با این فشارها به دنبال جدایی‌اش از این تیم باشند، گفت: همیشه دوست دارم به اتفاقات نگاه مثبت داشه باشم ولی بعضی اوقات به خودم می‌گویم شاید جریانی درست می‌کنند که بخواهند این اتفاقات بیفتد. واقعا از نیت‌شان خبر ندارم و نمی‌دانم ولی حیف این تیم است. این تیم سال قبل باعث خوشحالی 40 میلیون نفر شده و نمی‌توانید برای این نشاط اجتماعی که به وجود آمده ارزش قائل نشوید. نمی‌توانید نسبت به این بی تفاوت باشید. چندسال است ما زمین اضافی داریم پول هم بود، چرا نمی‌سازید؟ چرا دنبال زیرساخت نیستید؟ فقط یک نامه نگاری می‌خواست.

بیشتر بخوانید:

۲۵۸ ۲۵۸

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا