بین الملل

ساخت یک مدل هوش مصنوعی با قابلیت پیش‌بینی زمان مرگ افراد

آینده جهان با هوش مصنوعی (۱۰۷)؛

ساخت یک مدل هوش مصنوعی با قابلیت پیش‌بینی زمان مرگ افراد

محققان دانشگاه دانمارک موفق به تولید یک هوش مصنوعی شدند که می‌تواند زمان مرگ افراد و نحوه زندگی آن‌ها در آینده را پیش بینی کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از نیچر، محققان دانشگاه دانمارک داده‌های سلامتی و نحوه فعالیت ۶ میلیون نفر را از طریق یک مدلسازی بررسی کردند. این مدلسازی به کمک داده‌های موجود به یک الگوی جدید رسید و توانست قوی‌تر از هر مدل دیگر داده‌ها را تحلیل و حتی زمان مرگ این ۶ میلیون نفر را پیش بینی کند. علاوه بر این، این مدلسازی که آن را باید یک هوش مصنوعی دانست، می‌تواند به کمک اطلاعات افراد حتی آینده زندگی افراد را نیز پیش بینی کند.

محققان وقتی زمان مرگ افراد را از این هوش مصنوعی درخواست کردند، متوجه شدند اطلاعات خروجی از این مدل مصنوعی، با اطلاعات اجتماعی افراد همخوانی دارد؛ برای مثال فردی که درآمد بالاتری دارد شانس زندگی و کیفیت زندگی بالاتری نسبت به یک فرد عادی خواهد داشت و از طرفی فردی که در طول زندگی خود سراسر درگیر مشکلات بوده و بیماری‌های روانی داشته است، بیشتر از سایر افراد در خطر مرگ قرار دارد.

بسیاری از محققان نیز بر این باور هستند که حیات انسان‌ها و شیوه مرگ آن‌ها دنباله‌ای از اتفاقاتی است که فرد در طول زندگی برایش پیش آمده یا برای خود رقم زده است. 

استفاده از این نوع هوش مصنوعی برای مصارف غیر تحقیقاتی بسیار خطرناک است چرا که حجم بالایی از اطلاعات خصوصی افراد به این هوش مصنوعی داده شده و در صورت خارج شدن هوش مصنوعی از کنترل و یا هک شدن محل ذخیره اطلاعات این مدل دیجیتالی، احتمال افشای زندگی خصوصی افراد در فضای مجازی وجود خواهد داشت.

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا