اقتصادی

ساخت مجتمع کشتی‌سازی در بندرانزلی رویکردی راهبردی است

یومیر/گیلان عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر گفت: ساخت مجتمع کشتی سازی در بندرانزلی رویکردی راهبردی است و موجب ظرفیت سازی، اشتغال زایی و ارزش افزوده برای کشور خواهد شد.

به گزارش یومیر و به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، جلیل اسلامی در نشست بررسی موضوعات حوزه بندری بنادر استان گیلان با بیان اینکه سرمایه گذاری و توسعه آن از سیاست ذاتی سازمان بنادر است، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در سال های اخیر در توسعه زیرساخت ها با شرکت های سرمایه گذاری همراه بوده و رویکرد مناسبی نیز در تامین و به‌روز رسانی تجهیزات بندری، پسکرانه، لجستیک و نرم افزار داشته است.

وی افزود: در همین راستا از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده شده و امروز شاهد نتایج مثبت آن هستیم.

 عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به وضعیت قراردادهای سرمایه گذاری بنادر کشور، خاطرنشان کرد: ظرفیتی با عنوان بازبینی، باز طراحی و بررسی قراردادها در اداره کل امور اقتصادی و مناطق سازمان ایجاد شده تا با تشخیص مدیران کل قراردادهایی که نیاز به بازنگری داشته به سازمان ارائه و توسط هیات عامل تصمیم گیری خواهد شد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر با اشاره به اهمیت پروژه های سرمایه گذاری با توجه به فرآیند و سیاست های سازمان بنادر، تصریح کرد: در اینگونه پروژه ها باید به بهره وری دقت شود تا در زنجیره تامین موجب سرعت بخشیدن در امور شده و بر کاهش قیمت تمام شده تاثیرگذار  باشند.

اسلامی پایداری عملیات در بنادر را شاخص مطلوبیت دانست و گفت: بندرانزلی از نظر عملیاتی و ترافیکی به پایداری نسبی رسیده و مطلوبیت و تنوع کالا به وضوح در بندر قابل رویت است اما باید کار و تلاش بیشتری صورت پذیرد.

وی در مورد ساخت مجموعه کشتی سازی، تاکید کرد: کشتی سازی در بندرانزلی رویکردی راهبردی است و موجب ظرفیت سازی، اشتغال زایی و ارزش افزوده برای کشور خواهد شد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر ادامه داد: طراحی و ساخت کشتی های جدید باید با شرایط دریای خزر و متفاوت از کشتی های جنوب در نظر گرفته شوند و قابلیت آبخور کم و توانایی حمل بار بیشتر، در طراحی و ساخت لحاظ گردد.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با تقدیر از اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای رشد عملکرد بندر پرسابقه انزلی، اذعان کرد: در مسئولیت های اجتماعی نیز عملکرد خوبی را توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان شاهد هستیم و فعالیت هایی که در این راستا صورت گرفته به طور کامل منطبق بر فعالیت های دریایی، گردشگری دریایی و تعریف سازمان بنادر از مسئولیت های اجتماعی بوده است.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا