بین الملل

رژیم صهیونیستی شهرهای مرزی لبنان را با بمب‌های فسفری هدف قرار داد

خبرگزاری رسمی لبنان از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به شهرک‌های مرزی لبنان با بمب‌های فسفری خبر داد.

به گزارش یومیر، خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی بمب‌های فسفری را به اطراف دو شهرک الماری و المجیدیه واقع در مرزهای لبنان با شمال اراضی اشغالی شلیک کرد.

این خبرگزاری اعلام کرد، نیروهای اشغالگر منطقه مزارع شبعا، ارتفاعات کفرشوبا در جنوب را بمباران کرده و همزمان با توپخانه خود محله بسطره و اطراف کفرشوبا هدف قرار دادند.

بر اساس توافقنامه ژنو در سال ۱۹۸۰ که بر ممنوعیت استفاده از فسفر سفید به عنوان سلاحی آتش‌زا علیه انسان و محیط زیست دلالت دارد، بمب‌های فسفری یک اسلحه ممنوعه بین‌المللی است.

همچنین این خبرگزاری اعلام کرد که در مناطق مرزی این کشور با اراضی اشغالی جنگنده‌های دشمن و پهپادهای جاسوسی آن در ارتفاع پایین پرواز کردند.

ارتش لبنان نیز با انتشار بیانیه‌ای در صفحه کاربری خود در پلتفرم ایکس (تویتر سابق) اعلام کرد، پس از شلیک راکت‌هایی از دشت القلیله به سمت فلسطین اشغالی، اطراف دو منطقه القلیله و الضهیره و دیگر مناطق مرزی در شهرستان صور واقع در جنوب لبنان هدف آتش توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

شبکه ماهواره‌ای المنار وابسته به حزب‌الله لبنان اعلام کرد، با شلیک دو راکت هدایت‌شونده از القلیله، دو خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی در مستعمره موسوم به آویویم واقع در مقابله شهرک مارون الراس لبنان هدف قرار گرفته و به طور کامل در آتش سوخت.

تنش در مرزهای شمالی اراضی اشغالی در پی عملیات طوفان الاقصی جنبش حماس آغاز شد.

سه‌شنبه خبرگزاری رویترز عربی به نقل از دو منبع امنیتی لبنانی اعلام کرد که حزب‌الله یک دستگاه تانک ارتش رژیم صهیونیستی را با یک موشک‌ هدایت‌شونده هدف قرار داد.

در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در پاسخ به موشک‌ هدایت‌شونده ضد تانکی که از خاک لبنان به سمت یک دستگاه خودروی نظامی در منطقه آویویم شلیک شد، یک فروند بالگرد ارتش این رژیم یک ایست کنترلی متعلق به حزب‌الله را هدف قرار داد.

در همین راستا، سه منبع امنیتی به خبرگزاری رویترز عربی گفتند، سه‌شنبه در سومین روز از تنش‌ها در طول مرزهای لبنان با اراضی اشغالی، رگباری از راکت‌ها از جنوب لبنان به سمت اراضی اشغالی شلیک شدند.

یک منبع امنیتی نیز اظهار کرد که این بمباران توسط گروه‌های فلسطینی انجام شد.

منبع دیگری گفت، بمباران علیه منطقه جنوبی انجام شد که از آنجا موشک‌ها شلیک شدند.

از سوی دیگر نیروهای حفظ صلح سازمان ملل (یونیفل) سه‌شنبه اعلام کرد که در حال انجام رایزنی‌هایی با لبنان و رژیم صهیونیستی جهت تلاش برای آرام کردن وضعیت بسیار خطرناک جنوب لبنان است.

آندریا تننتی، سخنگوی یونیفل به خبرگزاری رسمی لبنان گفت: به رایزنی‌هایمان با مسوولان دو طرف خط آبی برای آرام کردن این شرایط بسیار خطرناک ادامه می‌دهیم.

تننتی در ادامه همه طرف‌ها را به خویشتن‌داری در این شرایط سخت تشویق کرد.

سخنگوی یونیفل افزود: یونیفل حدود ساعت ۵:۳۰ عصر سه‌شنبه به وقت محلی شلیک راکت‌هایی از جنوب شهر صور را رصد کرد.

تنش در جبهه شمالی اراضی اشغالی به دنبال عملیات طوفان الاقصی تشدید شد.

حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی در غزه این عملیات نظامی را در پاسخ به یورش‌های مستمر سربازان صهیونیستی و شهرک‌نشین‌ها به فلسطینی‌ها و دارایی‌ها و مقدساتشان به ویژه مسجد الاقصی در قدس شرقی اشغالی کلید زدند که تا امروز تعداد کشته‌های صهیونیست‌ها به ۱۲۰۰ تن رسیده است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا