بین الملل

درخواست ریاض از واشنگتن برای تحت‌فشار قراردادن تل‌آویو

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین یومیر؛ «مقامات سعودی به همتایان آمریکایی خود اطلاع داده‌اند ریاض به برداشته‌شدن گام‌های مشخص جهت تشکیل کشور فلسطین توسط اسرائیل اصرار ندارد؛ اما آن‌ها در مقابل تعهد سیاسی تل‌آویو برای این گام، راه‌حل دودولتی را خواهند پذیرفت»، این ادامه گزارش رویترز از شروط ریاض برای عادی‌سازی با تل‌آویو است.

رویترز دربخش دیگری از گزارش خود می‌نویسد «عربستان سعودی آماده پذیرش تعهد سیاسی اسرائیل برای تشکیل کشور فلسطینی، در ازای انعقاد قرارداد دفاعی با واشنگتن قبل از انتخابات است».

تداوم جنگ و محاصره بیمارستان‌های غزه علی‌رغم مخالفت‌های عربی

ریاض در حالی جهت عادی‌سازی روابط با تل‌آویو برای آمریکا شرط می‌گذارد که دولت جو بایدن علی‌رغم انتقادات جدی و کاهش آراء در نظرسنجی‌های آمریکایی، همچنان به جای حمایت از آتش‌بس و توقف حملات علیه نوار غزه، با ارسال تسلیحات به تل‌آویو و حملات دریایی دامنه درگیری‌ها را گسترش می‌دهد.

امروز و برای صد و نوزدهمین روز از جنگ ارتش رژیم اشغالگر علیه مردم غزه، بمباران منازل مسکونی، محاصره مراکز پزشکی و هدف قرار دادن زیرساخت‌های حیاتی مناطق نوار غزه باعث تداوم یافته است؛ جنایاتی که شهرها را ویران کرده و موجب شهادت بیش از ۲۷ هزار فلسطینی شده که اکثرشان زن و کودک هستند.

نسل‌کشی نظامیان اسرائیلی در غزه

منابع منطقه‌ای رویترز در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با این رسانه گفته‌اند که اگر اسرائیل جنگ را متوقف کرده و به راه‌حل دو دولتی متعهد شود، ریاض روابط خود را عادی و به بازسازی غزه کمک مالی خواهد کرد.

رویترز در بخش‌های پایانی گزارشش می‌نویسد که اگر اسرائیل حمله خود به غزه را متوقف کند یا حداقل آتش‌بس را اعلام کند، این امر پیشبرد توافق برای عربستان آسان‌تر خواهد شد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا