علمی و پزشکی

خودرویی که بیشتر مردم در عربستان‌سعودی سوار می‌شوند/ عکس

به گزارش خبرگزاری یومیر، تویوتا رشد چشمگیری در فروش داشته‌است و به سهم ۳۱.۱٪ در مقابل ۲۸.۴٪ در سال ۲۰۲۱ رسید. هیوندای و نیسان در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال ۲۰۲۱ فروش کمتری را تجربه کردند و در این بین خودروساز چینی چانگان نیز پابه‌پای تویوتا رشد نرخ فروش را تجربه می‌کند.

یکی از محبوب‌ترین خودروها نزد مردم عربستان سعودی که هرساله رکورد فروش را می‌شکند، تویوتا کمری است که با ۵.۹ درصد سهم در رتبه اول قرار می‌گیرد. تویوتا هایلوکس (۳۲.۸+ درصد) و یاریس (+۲۰.۷ درصد) از بازار را در انحصار خود دارند.

خودرویی که بیشتر مردم در عربستان‌سعودی سوار می‌شوند/ عکس

بدون تردید سدان کمری یکی از پرفروش‌ترین محصولات تولیدی برند تویوتا در بازار جهانی به حساب می‌آید. عرضه ابتدایی این مدل به سال‌های پایانی دهه ۱۹۸۰ میلادی بازمی‌گردد.

نسخه فیس لیفت شده کمری ۲۰۲۲ تمایز چندان چشمگیری با مدل‌های قبلی ندارد چرا که تغییرات اعمال شده نسبتا جزئی و مینیمال است. تویوتا پکیجی ویژه تحت عنوان Nightshade در تریم‌های قابل سفارش خود دارد که با تریم دودی و مشکی شیشه‌ها، ریم‌های اسپرت ۱۸ اینچی مشکی رنگ، تریم مشکی رنگ آینه‌های جانبی و در حالت کلی رنگ‌آمیزی مشکی رنگ برای ۲۰۲۲ برای نسخه‌های هیبرید نیز قابل سفارش است.

خودرویی که بیشتر مردم در عربستان‌سعودی سوار می‌شوند/ عکس

در حالت ترکیبی، تویوتا از دیدگاه ویژگی‌ها و تریم‌های قابل سفارش جمعا ۱۸ مدل متمایز کمری را تولید می‌کند که بدون تردید جذاب‌ترین آن‌ها مدل عملکرد محور TRD خواهد بود. واژگان TRD مخفف نام بخش توسعه محصولات مسابقه‌ای تویوتا است که بر ارائه محصولات خیابانی عملکرد محور تمرکز دارد. نامی که بیشتر در محصولات آفرودی تویوتا به چشم می‌خورد اما هم‌ اکنون برای سدان سایز متوسطی چون کمری نیز در دسترس است.

خودرویی که بیشتر مردم در عربستان‌سعودی سوار می‌شوند/ عکس

تویوتا رنگ ویژه‌ای با ترکیب دو رنگ آبی/مشکی را تنها ویژه مدل TRD کمری روانه بازار کرده است که ترکیب آن با اجزا و قطعات اسپرت بدنه، نظیر اسپویلر عقب، دامن جانبی و دفیوزر جلو به زیبایی به چشم می‌آید.

پیشرانه V۶ جز در مدل TRD، در دو تریم دیگر XSE و XLE از خانواده کمری نیز به کار گرفته می‌شود اما متاسفانه هیچ یک از این سه نسخه از نوع دو دیفرانسیل نیست و تمام نیرو تولیدی به محور جلو آن‌ها منتقل می‌شود. با وجود تولید تریم‌های دیگر در ساختار هیبرید و مجهز به پیشرانه V۶، همچنان باید اعتراف کرد که جذاب‌ترین تریم مخصوصا از نظر ترکیب ظاهری و حس اسپرت‌گرایی، همان نسخه TRD است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در یومیر مراجعه کنید.

منبع: bestsellingcarsblog

۲۲۷۲۲۷

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا