اقتصادی

خسارت ۱۲۸۰ میلیاردی سیل به راه‌های کشور/برآورد نهایی هنوز مشخص نیست

مدیرکل اورژانس و تجهیزات ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از زیان 1280 میلیارد تومانی به راه های کشور خبر داد و گفت: هنوز برآورد نهایی مشخص نشده است.

غلام عباس بهرامی نیا در گفت وگو با یومیر، اعلام کرد: 24 استان کشور درگیر سیل بوده و 79 محور شریانی و غیرشریانی در بارش های شدید و سیلاب اخیر درگیر شدند.

وی با اشاره به خسارت 2 هزار و 380 کیلومتری راه های مختلف روستایی، فرعی و اصلی افزود: در جریان سیل اخیر هزار ساختمان فنی در محورهای ارتباطی آسیب دید و دو محور شریانی و غیر شریانی نیز تا دیروز مسدود بود. فراشی بند در استان بوشهر خاطرنشان کرد: به دلیل ریزش کوه مسدود بوده و محور دیگر نیز محور سیسخت – پادنا در استان کهکیلویه و بویراحمد بوده که به دلیل رانش زمین مسدود شده است.

مدیرکل اورژانس و تجهیزات ماشین آلات سازمان حمل و نقل جاده ای کشور با بیان اینکه تا دیروز 126 راه روستایی مسدود بود، گفت: تمام تلاش خود را برای بازگشایی راه های روستایی طی چند روز آینده انجام می دهیم اما تاکنون بیش از 2 هزار و 689 نفر در قالب 250 تیم راهسازی جان خود را از دست دادند و 1850 دستگاه ماشین آلات راهسازی در محورهای مختلف مواصلاتی درگیر شدند. همچنین بیش از 87 هزار و 550 متر مکعب از این محورها خارج شده است.

بهرامی نیا تصریح کرد: بر اساس برآوردهای اولیه بیش از 1280 میلیارد تن خسارت به راه های اصلی، فرعی و روستایی کشور وارد شده است اما برآورد اصلی هنوز مشخص نیست زیرا نیاز به بررسی بیشتر دارد و در تلاش هستیم تا به سرعت انجام شود. . رتبه بندی نهایی بیایید نتیجه را منتشر کنیم.

وی با اشاره به جان باختن حمید بامری راهدار استان سیستان و بلوچستان که در حین انجام وظیفه در جریان سیل دچار سانحه شد و به شهادت رسید، گفت: به همه مردم در شرایط کنونی توصیه می کنیم در استان هایی نمانند. برای شرایط آب و هوایی مناسب نیست.” قرمز و نارنجی اعلام می شود که به سفر نروند و قبل از سفر از وضعیت استان ها و محورهایی که می خواهند بروند اطلاعات کافی کسب کنند. از طرفی هشدارهای ارگان های مربوطه از جمله اداره راه، سازمان مدیریت بحران و پلیس راه را جدی بگیرند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا