بین الملل

جروزالم پست: همکاری تهران-کاراکاس خبر بدی برای آمریکا و تل‌آویو است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری پدر ، یک روزنامه صهیونیستی بعدازظهر سه شنبه به وقت تهران درباره توسعه روابط راهبردی ایران و ونزوئلا نوشت این همکاری ها خبر بدی برای آمریکا و متحدش تل آویو است.

جروزالم پست در این گزارش به تشریح سفر نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به تهران در روزهای اخیر و دیدار با مقامات ارشد ایرانی و همکاری دو کشور در زمینه های مختلف از جمله انرژی پرداخت، نکته ای که ایران به آن اشاره می کند. می تواند همکاری با کاراکاس را افزایش دهد و با انجام این کار ممکن است تحریم های آمریکا را لغو کند، تجارت و اقتصاد هر دو کشور را تقویت کند.

جروزالم پست نوشت که این خبر بدی برای ایالات متحده، اسرائیل و منطقه خواهد بود، زیرا هر دو کشور علیه اسرائیل و واشنگتن کار می کنند و ایران و ونزوئلا می توانند به عنوان بخشی از نظم نوین جهانی با روسیه، ترکیه و چین همکاری کنند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران صبح روز شنبه (۲۲ خرداد) به طور رسمی از نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در مجموعه سعدآباد تهران استقبال کرد. در این دیدار اسناد همکاری سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نفت و پتروشیمی، گردشگری و سند 20 ساله با حضور روسای جمهور دو کشور امضا شد.

مادورو که جمعه شب گذشته در راس هیاتی به تهران سفر کرده بود، در مصاحبه با تلویزیون هیسپانو گفت که ایران و ونزوئلا در پیدایش نظم نوین جهانی در جهان پیشگام هستند. در سطح بالاتر همگام با پیشرفت ایران و ایران. وی تصریح کرد: این روند در سال 2001 توسط هوگو چ آوز پایه گذاری شد و ما در تمام این سال ها تلاش کرده ایم آن را ادامه دهیم. که مبتنی بر همکاری های دوجانبه و در راستای توسعه و شکوفایی دو کشور است، افزایش یافته است.»

مادورو همچنین در توئیتی نوشت: “ما در حال کار بر روی برنامه ای هستیم تا روی استراتژی ها و برنامه های 20 سال آینده برای توسعه روابط بین ایران و ونزوئلا کار کنیم. ما آینده بزرگی را برای مردم خود متصور هستیم.” این دنیای جدیدی است.

انتهای پیام/.
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا