علمی و پزشکی

جدیدترین سدان ژاپنی ها به ایران وارد شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری یومیر و براساس گزارش گجت نیوز، خبرها حاکی از آن است که خودرو برقی جدید تویوتا bZ3 برای کسب مجوزهای لازم برای شماره‌گذاری و عرضه در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی وارد گمرک بند شهید باهنر شده است. این سدان تمام برقی که در کارخانه فاو-تویوتا چین به تولید می‌رسد، بر پایه پلتفرم e-TNGA توسعه پیدا کرده است. در ادامه در این بخش از اخبار خودرو سایت گجت نیوز جدیدترین سدان تویوتا یعنی Toyota bZ3 آشنا خواهیم شد.

مشخصات فنی تویوتا BZ3

تویوتا از سدان تویوتا bZ3 در دو تیپ با دو قدرت 183 اسب بخار و 244 اسب بخار پرده برداشت که هر دو تیپ می‌توانند 303 نیوتن‌متر گشتاور را تولید کنند. نسخه 183 اسب بخار با هر بار شارژ کامل باتری‌ها قادر است مسافتی برابر با 517 کیلومتر را طی کند. نسخه قدرتمندتر 244 اسب بخاری نیز مسافتی برابر با 606 کیلومتر را می‌پیماید.

جدیدترین سدان ژاپنی ها به ایران وارد شد/ عکس

امکانات رفاهی Toyota bZ3

تویوتا bZ3 علاوه بر فناوری‌های جدید خودران از امکانات رفاهی متعددی چون فناوری LED چراغ‌ها، تهویه اتوماتیک دو کاناله با پاکسازی هوای کابین، تریم داخلی چرم، سانروف، کروز کنترل تطبیقی و سردکن و گرم‌کن صندلی‌های جلو بهره می‌برد.

قیمت

قیمت این سدان ژاپنی در تیپ پایه به ۲۲ هزار و ۱۲۰ دلار می‌رسد و متقاضیان برای نسخه فول آپشن آن باید ۲۶ هزار و ۳۰ یورو هزینه کنند. با توجه به این‌که تعرفه واردات خودروهای برقی کمتر از خودروهای بنزینی است، احتمالا این خودرو با قیمتی کمتر از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بازار ایران راه پیدا خواهد کرد.

۲۲۷۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا