علمی و پزشکی

تحقق ۴۰۰۰ پروژه بهداشتی در دولت سیزدهم/طرح سلامت خانواده از برنامه‌های مهم امسال

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه سلامت، مقوله‌ای فرا وزارتی و گسترده است که تمام نهادها و افراد جامعه در آن دخیل هستند، گفت: با کنار یکدیگر قرار گرفتن این وظایف و عزم همگانی می‌توان شاهد ارتقای شاخص‌های حوزه سلامت و توسعه پایدار بود.

به گزارش یومیر، دکتر حسین فرشیدی در آیین افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی سعیدی نژاد (اسلام‌آباد نظامی) ضمن تقدیر از خیران حوزه سلامت، اظهار کرد: مردم به‌ عنوان محور اصلی در پیشبرد برنامه‌های حوزه سلامت هستند.

وی بهداشت را مقدم بر درمان برشمرد و بر لزوم توجه به شاخص‌های بهداشتی تأکید کرد و گفت: مسئولیت تأمین و حفظ سلامت مردم تنها بر عهده وزارت بهداشت نیست و در این راستا تمام دستگاه‌ها، نهادها، مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی نقش دارند.

وی با بیان اینکه وجود انسان سالم منجر به داشتن جامعه‌ای سالم و در نهایت پیشرفت و توسعه پایدار خواهد شد، تصریح کرد: اجرای ۴ هزار پروژه بهداشتی یکی از اقدامات ارزشمندی بود که در دولت سیزدهم محقق شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اجرای طرح سلامت خانواده نیز به‌عنوان یکی از برنامه‌های مهم سال جاری است که باهدف ارتقای برنامه‌های خودمراقبتی و سطح سواد سلامت جامعه با قدرت آغاز شده است که نتایج مفید آن در سال‌های آینده بروز بیشتری خواهد داشت.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، فرشیدی با اشاره به اینکه توسعه مراکز جامع خدمات سلامت نقش اساسی در کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی و پیشگیری از بیماری‌ها دارد، عنوان کرد: حضور کارشناسان روانشناس، تغذیه، بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای در این مراکز، سبب حفظ تمام ابعاد سلامت افراد و در نتیجه سلامت جامعه می‌شود.

همچنین بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به همت مهندس سعید سعیدی نژاد، کارآفرین و خیر کشور روز گذشته مرکز خدمات جامع سلامت روستایی سعیدی نژاد در جاده نظامی ورامین افتتاح شد.

در این مراسم معاون محترم بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، رییس علوم پزشکی دانشگاه تهران، معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران، فرماندار شهر ری و سایر مسئولین حضور داشتند.

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران، منطقه جاده نظامی پیش از این از محروم ترین مناطق در رسیدگی بهداشتی محسوب می شد و تاسیس این مرکز جامع، فصلی نوین در سلامت این منطقه ایفا خواهد کرد. دکتر قناعتی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در این مراسم با تأکید بر اولویت و اهمیت امر بهداشت بر امر درمان، از تلاش حوزه بهداشتی دانشگاه و خیرین در جهت بهبود وضعیت بهداشت سلامت استان تهران به خصوص مناطق محروم تقدیر کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا