اقتصادی

بیت‌کوین ناتوان شد – یومیر

بیت‌کوین بار دیگر در مواجهه با داده‌های جدید شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) برای شکستن سطح مقاومت کلیدی خود تلاش کرد و پس از تقریبا شکستن مرز ۳۱ هزار دلار به نقطه شروع خود بازگشت.

به گزارش یومیر به نقل از کریپتوکارنسی، همانطور که توسط یکی از بنیان‌گذاران گلسنود، یان المان توضیح داده شده است، رشد سریع و متعاقب آن، سقوط ارز دیجیتال، توسط دیوارهای خرید و فروش دقیق طراحی شده برای محدود کردن نوسانات، انجام شد. واکنش خاموش بیت‌کوین به داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده نشان می‌دهد که ممکن است شاخص‌های اقتصادی پیش از این در قیمت‌گذاری لحاظ شده است.

باندهای بولینگر، ابزاری که توسط معامله‌گران برای شناسایی دوره‌های نوسانات بالا و پایین بازار استفاده می‌شود، دقیقا قبل از انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده به پایین‌ترین سطح خود از ژانویه رسیده است. این انقباض باعث افزایش ناگهانی قیمت بیت‌کوین شد با این حال، این افزایش، عمر کوتاهی داشت زیرا دیوارهای خرید و فروش که در انتظار نوسانات ایجاد شده بود، با موفقیت نوسانات قیمتی مورد انتظار را کاهش داد.

وی خاطرنشان کرد که علیرغم این به روزرسانی‌ها، علاقه باز بیت‌کوین کم است و نشانه کمی از موقعیت‌یابی قبل از انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده وجود دارد.

به نظر می‌رسد بازار ارزهای دیجیتال منتظر ورود سرمایه جدید است که نشان‌دهنده توقف احتمالی حرکت قیمت بیت‌کوین خواهد بود.

جالب اینجاست که محیط اقتصاد کلان ممکن است به نفع بیت‌کوین تغییر کند. با توجه به اینکه تورم سالانه شاخص قیمت مصرف‌کننده  برای ژوئن به سه درصد رسیده، اندکی کمتر از پیش‌بینی بازار ۳.۱ درصد و تورم اصلی شاخص قیمت مصرف‌کننده در ۴.۸ درصد است بنابراین فدرال رزرو ممکن است به سمت یک سیاست پولی ضعیف‌تر حرکت کند.

این تغییر، همراه با شاخص دلار آمریکا (DXY) که به پایین‌ترین سطح دو ماهه ۱۰۱.۱۶ رسید، می‌تواند تا حدودی فشار بر بیت‌کوین را کاهش دهد و اتاق تنفسی را که برای صعود به آن نیاز دارد، فراهم کند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۱۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۰.۸۴ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹.۹۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۱ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰.۶ میلیارد دلار است که ۱۴.۳۷ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۱ میلیارد دلار است که ۶.۸۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۷.۷۳میلیارد دلار است که ۹۰.۶۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۰۵ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۳۰ هزار و ۲۸۵.۰۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۱۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۷۵ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۸۶۶.۵۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۵۰ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۴۳.۲۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۶۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۱.۴۱ درصد افزایش

۵- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۶-  ریپل

قیمت: ۰.۴۷۱۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱.۴۴ درصد کاهش

۷-  کاردانو

قیمت: ۰.۲۸۶۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۳۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۶۳ درصد افزایش

۸ – دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۴۶۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۶۸ درصد کاهش

۹-  سولانا

قیمت: ۲۱.۶۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۶۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۱ درصد افزایش

۱۰ – پولکا دوت

قیمت: ۵.۱۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۸۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۵ درصد کاهش

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا