ورزشی

به بیرانوند گفتم که اگر بهترین گلر تاریخ هستی، خودت را نشان بده!

آفتاب‌‌نیوز :

مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، در جریان بازی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا مقابل سوریه با دریافت دو کارت زرد از زمین اخراج شد. طارمی وقت‌های اضافه و ضربات پنالتی این بازی حساس را از روی سکو‌ها تماشا کرد. تصاویر تلویزیونی نشان دادند که طارمی هنگام ضربات پنالتی اشک می‌ریخت و لحظات سختی را تجربه کرد.

طارمی در میکسدزون ورزشگاه عبدالله بن خلیفه درباره گفت‌وگوی خودش با علیرضا بیرانوند پیش از ضربات پنالتی گفت: قبل از پنالتی با علی حرف زدم، دمش گرم. جمله‌ای که به او گفتم این بود که اگر بهترین گلر تاریخ هستی الان خودت را نشان بده. ما به او اعتماد داریم، مطمئن بودم که علی کار را برای ما در می‌آورد و بازیکنانمان به قدری در این هفته خوب پنالتی تمرین کردند که دعا می‌کردم به پنالتی برویم. خداراشکر که برنده شدیم.

مهاجم تیم ملی همچنین در جمع خبرنگاران عنوان کرد: تنها جمله‌ای که می‌توانم بگویم این است که دم غیرت بچه‌ها گرم. مطمئن بودم بچه کار را در پنالتی‌ها در می‌آورند. علی (بیرانوند) سلطان گرفتن پنالتی است. ما که سلطان پنالتی هم داریم، علی هم سلطان پنالتی است. در تمرینات پنالتی همه بازیکنان ما گل می‌زدند و اگر به جای این ۵ نفر که پنالتی زدند، ۵ نفر دیگر هم می‌رفتند باز برنده می‌شدیم. بچه‌های ما آنقدر خوب پنالتی می‌زدند که در تمرینات علی هم نمی‌توانست آن‌ها را بگیرد. من این جمله را قبول دارم که به بیرانوند گفتم تو از نظر ما بهترین گلر تاریخی و الان خودت را نشان می‌دهی یا نه؟ 

طارمی درباره صحنه اخراجش گفت: کارت زرد اول را قبول ندارم که آقا کریم پس از بازی با او صحبت کردم و گفت که اشتباه کردم! ندیدم و وقتی دیدم فهمیدم اشتباه گرفتم. من در کارت زرد اول خطا نکردم و از قصد روی بازیکن خطا نکردم. دومی، ولی کارت داشت، ولی اصلا حواسم نبود که کارت دارم و خطا کردم!

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا