بین الملل

بقای دو بازیکن تقریبا غیر ممکن شد/تمدید قرارداد استقلال با محبی و قائدی ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد!

به دلیل پیشنهادات چرب و نرم کشور‌های عربی

با وجود انتشار اخبار مختلف و پیشنهاد به دو بازیکن مطرح استقلال این باشگاه برای حفظ دو ستاره فصل گذشته کاری بسیار دشوار دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، امروز یکی از رسانه‌های عربی از پیشنهاد باشگاه العین امارات به محمد محبی مهاجم استقلال خبر داده و اعلام کرد باشگاه متمول امارات خواستار جذب این بازیکن شده است که این مساله نشان می‌دهد باشگاه استقلال برای حفظ و جذب این بازیکن کاری بسیار دشوار در پیش دارد.

استقلال برای اینکه بتواند به طور کامل رضایت محبی را از باشگاه سانتاکلارای پرتغال بگیرد باید مبلغ 600 هزار یورو پرداخت کند که هزینه سنگینی به شمار می رود. این هزینه در کنار قراردادی که باید با خود این بازیکن برای فصل جدید امضا شود رقمی بیش از 50 میلیارد تومان خواهد شد و همین مساله باعث شده تا مسئولان استقلال برای حفظ محبی در عمل تا حدودی عقب نشینی کنند هر چند حجت کریمی در مصاحبه‌های خود مرتب عنوان می‌کند بازیکنان مختلف را حفظ می‌کند اما واقعیت این است که باشگاه استقلال برای حفظ بازیکنی چون محبی کاری تقریبا غیر ممکن در قیاس با درخواست‌های باشگاه‌هار عربی دارد.

البته این تنها مشکل آبی ها نیست. مهدی قائدی هم دقیقا همین شرایط را دارد. او اکنون بازیکن شباب الاهلی امارات به شمار می رود و استقلالی ها برای جلب رضایت این باشگاه هزینه به مراتب سنگین تری از محبی باید پرداخت کنند. از سویی دستمزد خود قائدی برای فصل جدید هم سنگین خواهد بود چون او فصل گذشته هم در زمره بازیکنان گران قیمت لیگ قرار گرفت و در مصاحبه‌های مدیران پیشین این باشگاه به این مساله کاملا اشاره شد.

با توجه به شرایط اقتصادی استقلال ماندگاری این دو بازیکن ملی پوش در جمع آبی ها دشوار است. البته هنوز هم سرمربی این تیم مشخص نشده و باید دید نظر سرمربی آینده این تیم چگونه می تواند باشگاه را مجاب کند تا برای حفظ این دو ستاره خود به تکاپو بیفتند اگرچه باشگاه‌هایی که از لحاظ مالی متمول هستند طی هفته‌های اخیر با باشگاه‌های سانتاکلارا و همچنین شباب الاهلی پیشنهادتی ارائه کرده‌اند که همین مساله باعث شده تا تمدید قرارداد با این دو بازیکن تقریبا غیر ممکن شود.

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا