عمومی

برگزاری دومین آیین شکرانه خرما شهرستان اهواز در بخش اسماعیلیه

دومین آیین شکرانه خرما شهرستان اهواز در بخش اسماعیلیه آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما استان خوزستان، سرپرست فرمانداری اهواز در این مراسم گفت: توسعه و رونق اقتصاد روستایی در خوزستان مهمترین اقدام برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر است. برگزاری دومین آیین شکرانه خرما شهرستان اهواز در بخش اسماعیلیه

 سید احمد موالی زاده افزود: یکی از مشکلات در مناطق روستایی بیکاری است و یکی از ابزار‌های مهم جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر ایجاد بستر اشتغال و رونق اقتصادی است.

وی ادامه داد: برنامه داریم که از ظرفیت تعاون روستایی شهرستان اهواز برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری و رونق اقتصاد روستایی استفاده کنیم و این اقدام تبدیل به یک الگو در استان تبدیل شود.

سرپرست فرمانداری اهواز بیان کرد: تعاون روستایی تنها وظیفه خرید گندم را ندارد و باید برای رونق مناطق روستایی نیز ورود کند.

موالی زاده گفت: ظرفیت بومگردی، گردشگری و صنایع دستی در مناطق مختلف اهواز وجود دارد، اما این ظرفیت‌ها بالقوه هستند و باید تبدیل به بالفعل شوند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی شده در بخش اسماعیلیه اهواز به عنوان یک منطقه تفریحی و گردشگری به صورت پایلوت کار شود وزیرساخت‌های لازم فراهم گردد.

سرپرست فرمانداری اهواز گفت: برگزاری آیین‌های شکرانه یک سنت دیرینه است که مردم به دلیل وفور نعمت و برداشت محصولات کشاورزی این آیین را برگزار می‌کنند و برای گسترش این آیین به عنوان یک ظرفیت گردشگری نیاز به تبلیغ و معرفی منطقه است.

دومین آیین شکرانه خرما شهرستان اهواز تا روز یک شنبه در بخش اسماعیلیه برپا می باشد. 

 

 

دکمه بازگشت به بالا