استان ها

بخش وی آی پی بیمارستان ولایت در سال جاری به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرگزاری یومیر استان سمنان دکتر فائزه زارع زاده در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سنان ، گفت : با توجه به تجربه موفق راه اندازی بخش وی آی پی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و از جمله بیمارستان های کوثر سمنان و معتمدی گرمسار، در بیمارستان ولایت دامغان نیز به منظور ارائه خدمات مطلوب تر و رفاهی مناسب تر برای شهروندان و مراجعه کنندگان محترم بخش وی آی پی (هتل بیمارستان) آماده خدمت رسانی می شود.

دکتر فائزه زارع زاده بیان کرد: طبق قوانین وزارت بهداشت هر بیمارستان می تواند تا 10 در صد از ظرفیت تخت های خود را به بخش وی آی پی اختصاص دهد و در این راستا عملیات اجرایی آماده سازی این بخش آغاز شده و حداکثر تا پایان سال جاری تعداد 11 تخت بستری وی آی پی با امکانات رفاهی لازم برای اقامت بیمار و همراه آماده خواهد شد .

سرپرست بیمارستان ولایت دامغان از انعقاد قرارداد با بیمه‌های مختلف به‌منظور کاهش هزینه مردم خبر داد و یادآور شد: همه تلاش‌ها در این راستاست تا بار مالی کمتری به مردم و بیماران تحمیل شود و از ظرفیت بیمه های تکمیلی برای پوشش خدمات این بخش استفاده گردد.

وی با اشاره به تلاشهای شبانه روزی مدافعان سلامت گفت : طی یک سال گذشته بیش از 9هزار نفر در بیمارستان ولایت بستری و حدود 3هزار عمل جراحی در این بیمارستان انجام شده است و با ثبت 766 مورد زایمان در این بیمارستان ، تعداد 37 هزارنفر نیز از خدمات اورژانس بهره مند شده اند.

لازم به ذکر است: بیمارستان ولایت دامغان در حال حاضر دارای 215 تخت موجود( بدون شمارش بخش درنظر گرفته شده برای وی آی پی )با ضریب اشغال میانگین 55 درصد می باشد و تعداد 53 نفر پزشک متخصص در 18 رشته تخصصی مختلف در کنار سایر گروه ها و مشاغل مشغول خدمت رسانی می باشند

46

دکمه بازگشت به بالا