علمی و پزشکی

این مار مرگبار خود را به موش‌مردگی می‌زند!/ عکس

به گزارش خبرگزاری یومیر، مار رینگال اهل آفریقای جنوبی است. در کیپ تاون، اسواتینی و ژوهانسبورگ یافت می شود. در علفزار، تالاب یا بوته زار زندگی می کند؛ گاهی اوقات مار رینگال در حالی دیده می‌شود که در طول روز روی صخره‌ها می‌چرخد تا بدنش را گرم کند. این مارها همچنین در زیر برگ ها، چوب ها یا سایر گیاهان پنهان می شوند. آنها در آب و هوای معتدل تا گرمسیری زندگی می کنند و بیشتر در تابستان و پاییز فعال هستند.

Hemachatus haemachatus نام علمی مار رینگال است. به آنها کبراهای گردن حلقه ای نیز می گویند. اگرچه از آن به عنوان یک مار کبری گردن حلقه ای یاد می شود، اما یک مار کبری واقعی نیست. دلیلش این است که در جنس ناجا نیست.

مار رینگال یک مار الاپید است به این معنی که از خانواده Elapidae است. آنها در کلاس Reptilia هستند. رینگال‌ها تیره یکنواخت هستند. این بدان معنی است که تنها عضو گروه خاص خود است.

مار مرگباری که خود را به موش‌مردگی می‌زند!/ عکس

بدن یک مار رینگال سیاه یا خاکستری تیره است که دو یا سه نوار سفید روی سینه‌اش می‌چرخند. سایر مارهای رینگال ترکیبی از رنگ مشکی با نوارهای زرد دارند. رنگ این الاپید بسته به جایی که در آفریقای جنوبی زندگی می کند کمی متفاوت است. فلس های مار رینگال به جای صاف بودن، برآمدگی دارد.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

بیشتر بخوانید:

جنگنده‌ای که یاسمین مقبلی خلبان آن بوده‌است!/ عکس

هلند به دنبال این پهپادهای آمریکایی است/ عکس

۲۲۷۲۲۷

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا