علمی و پزشکی

این خوراکی مردان را جذاب‌تر می‌کند!

آفتاب‌‌نیوز :

از نظر دیدگاه علم تکامل می‌توان توضیح داد که زنان بیشتر جذب مردان قوی و سالم می‌شوند و سیر باعث افزایش سلامت و تقویت سیستم ایمنی شده و جذابیت مردان را نزد زنان بالا می‌برد. 

همه ما از خواص و فواید سیر باخبریم و می‌دانیم که با خوردن این گیاه بدبو می‌توانیم سالم زندگی کنیم. علاوه بر این، خوردن سیر سیستم ایمنی بدن را فعال‌تر و قوی‌تر می‌کند.

درکنار این فواید می‌توان افزایش جذابیت مردان را نیز اضافه کرد. یک مطالعه نشان داد، زنانی که بوی بدن مردان سیر خورده را استشمام کردند به نظرشان این مردان از جذابیت بیشتری نسبت به آن‌هایی سیر نخورده بودند، برخوردار شدند. 

تحقیقات نشان می‌دهد که اگر مردان سیر زیادی بخورند، باعث می‌شود بوی بدنشان آن‌ها را جذاب‌تر کند. به گفته محققان خوردن روزانه چهار حبه سیر برای رسیدن به این هدف لازم است. 

در این پژوهش، مردان به دسته‌های سیر نخورده، دو حبه سیر خورده و چهار حبه سیر خورده تقسیم بندی شدند. زنان بوی بدن این مردان را به طور جداگانه استشمام کردند و آن‌ها را از نظر جذابیت، دلپذیری و مردانگی مورد ارزیابی قرار دادند. 

جالب است که در این تحقیقات زنان بوی دهان مردان شرکت کننده را استشمام نکردند. در صورتی که آن‌ها این کار را انجام می‌دادند ممکن بود رتبه بندی جذابیت و مردانگی شرکت کنندگان تا حدودی تغییرکند. البته قابل ذکر است که شیر، بوی بد دهان ناشی از خوردن سیر را از بین می‌برد بنابراین جای نگرانی نیست، همچنان مردان می‌توانند با خوردن سیر بر جذابیت خود بیافزایند. 

در اینجا این سوال مطرح می‌شود که چرا بوی بدن مردان با خوردن سیر برای زنان جذابیت می‌آورد؟ 

پروفسور کریگ رابرتز (Craig Roberts) در پاسخ به این سوال توضیح داد: نتایج تحقیقات ما نشان می‌دهد مصرف سیر که اثرات مثبتی بر جذابیت ناشی از بوی بدن دارد، ممکن است به دلیل تاثیر این ماده غذایی بر سلامت بدن باشد.

در واقع سیر باعث سلامت بدن مردان شده و بر اساس تحقیقات پیشین، جنس ماده گونه‌های مختلف جانوری، بیشتر جذب نر‌های قوی و سالم می‌شوند بنابراین زنان جذب مردانی که سیر می‌خوردند می‌شوند چرا که بوی بدن آن‌ها از سلامت بدنشان خبر می‌دهد.

از دیدگاه تکاملی می‌توان گفت، شکل گیری ترجیحات بو بدن مرتبط با رژیم غذایی احتمالاً با استفاده از انتخاب جنسی شکل گرفته است.

از مزایای سلامتی مصرف سیر می‌توان به اثرات آنتی اکسیدانی، محرک ایمنی، قلبی عروقی، باکتری کش و ضد سرطان اشاره کرد؛ بنابراین با توجه به فواید ذکر شده، این احتمال وجود دارد که ترجیحات بویایی انسان با انتخاب جنسی شکل گرفته شده باشد. 

منبع: سیناپرس

دکمه بازگشت به بالا