علمی و پزشکی

اپل گوشی ارزان می‌سازد – یومیر

تینا مزدکی: عرضه آیفون SE مقرون به صرفه این بار ویژگی خاصی خواهد داشت که قبلاً در گوشی‌های مقرون به صرفه دیده نشده بود. ظاهرا این گوشی از صفحه نمایش OLED بهره می‌برد، این در صورتی است که همه مدل‌های قبلی آیفون SE به جای آن مجهز به پنل‌های LCD بودند.

بر اساس این گزارش سه سازنده نمایشگر در رقابت با یکدیگر هستند تا طرف قرارداد اپل شوند. ظاهرا قیمت هر پنل سامسونگ ۳۰ دلار است، BOE برای هر پنل ۳۵ دلار و Tianma هر پنل را با قیمت ۴۰ دلار ارائه می‌دهد. با این حال آیفون تنها ۲۰ دلار برای هر پنل در نظر گرفته، بنابراین مذاکرات همچنان ادامه دارد. پنل‌های مورد استفاده در SE بعدی مشابه پنل‌هایی هستند که در آیفون ۱۳ و آیفون ۱۴ می‌بینیم. بنابراین باید انتظار داشته باشیم که آیفون SE ۲۰۲۵ دارای صفحه نمایش ۶.۱ اینچی با وضوح ۱۱۷۰x۲۵۳۲ و حداکثر روشنایی ۱۲۰۰ نیت باشد.

اپل گوشی ارزان می‌سازد

هم سامسونگ و هم BOE بازدهی خوبی را برای این پنل‌ها تضمین کرده‌اند و بنطر می‌سرد که Tianma رقیب جدی این دو نیست زیرا فناوری آن از رقبا عقب‌تر است. احتمالا دلیل سامسونگ برای این که قیمت ارزان‌تری ارائه داده، این است که با ساختن این پنل‌ها بتواند از تمام ابزارهای آیفون یا حتی موجودی پنل‌های موجود اپل مطلع شود.

اپل گوشی ارزان می‌سازد

همچنین سامسونگ می‌تواند با تلاش‌های خود برای کنار زدن BOE، قیمت SE را پایین بیاورد زیرا می‌تواند سود بیشتری از پنل‌های سری آیفون ۱۵ و آیفون ۱۶ به دست آورد. از طرفی BOE به سفارش‌هایی که می‌تواند از طرف اپل داشته باشد، نیاز دارد زیرا سال گذشته فرصت افزایش ظرفیت تولید پنل‌های OLED خود را از دست داد. BOE در ساخت پنل‌های آیفون ۱۵ با مشکل مواجه شد، بنابراین نسبت به سامسونگ نیاز بیشتری به موفقیت در این قرارداد دارد.

منبع: gsmarena

۵۸۳۲۳

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا