ورزشی

اوسمار و شانسی که از بازیکنان جوان گرفت!

آفتاب‌‌نیوز :

در شرایطی که پرسپولیس در اولین بازی جام حذفی مقابل یک تیم دسته اولی قرار گرفت و اصلا به دردسر نیفتاد اوسمار فرصت بازی دادن به نفرات جوان تیمش و بازیکنانی که از آکادمی بالا آمده‌اند را از دست داد.

با اینکه سرمربی برزیلی پرسپولیس تغییراتی در ترکیب اصلی خود ارائه داد، اما از نفرات جوان بهره نبرد چرا که آن‌ها مثل دو بازی اخیر لیگ برتر سرخ‌ها حتی روی نیمکت هم نبودند.

پرسپولیس در شرایطی مقابل نفت و گاز قرار گرفت که دروازه بیرانوند حتی برای یک بار هم به شکلی جدی تهدید نشد و در شرایطی که می‌شد از امیررضا رفیعی یا حتی مهرشاد اسدی در این بازی استفاده کرد بیرانوند ملی پوش در ترکیب قرار گرفت.

همچنین با وجود مصدومیت کنعانی زادگان و تعویض دانیال اسماعیلی فر که تقریبا در هر مسابقه به میدان می‌روند باز هم نفرات شناخته شده‌ای مثل ریگی و حنانوف به عنوان آخرین تعویضی‌ها به میدان رفتند.

جالب اینکه جواب اوسمار درباره استفاده نکردن از بازیکنان جوان گنگ و به نوعی نامشخص بود. او در این باره گفت: «بعضی اوقات سوالاتی که می‌پرسید ۳-۲ دقیقه طول می‌کشد! نگران هستم سوال شما کوتاه نشده باشد! طبق فکری که درمورد آینده داریم، بازیکنان را به زمین فرستادیم. امروز اولین بازی ابوالفضل بابایی بود و برایش خیلی مهم بود. احمدی را هم می‌خواستیم به زمین بفرستیم، اما چون کنعانی احساس درد داشت مجبور شدیم تعویض را عوض کنیم.»

در حالی که ژوزه مورایس ۴۰۰ کیلومتر آن سوتر از دو جوان ناشناخته و جدید در ترکیب تیمش مقابل شمس آذر استفاده کرد، اما اوسمار فرصت حضور بازیکنان جوان در لیست تیمش را از آن‌ها گرفت تا اصلا ریسک نکند. او می‌توانست با حضور نفراتی مثل علیرضا بابایی یا سهیل صحرایی در لیست تیمش از این دو بازیکن در پست‌های تخصصی خود در دفاع راست و دفاع میانی استفاده کند، اما در دقایق پایانی ریگی را در دفاع راست بازی داد و فرصت عرض اندام جوان‌ها حتی برای دقایقی کوتاه از دست رفت و طبیعتا با حساس‌تر شدن بازی‌های لیگ و همین جام حذفی دیگر بعید است آن‌ها شانسی برای بازی کردن داشته باشند.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا