عمومی

انجمن های هنری بازوان مشورتی،تخصصی و اجرایی وزارت ارشاد هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین،، سید امین مویدی اصفهانی شامگاه یکشنبه در جمع رؤسای انجمن‌های هنری استان مرکزی با اشاره به تاریخچه تشکیل انجمن‌های هنری، اظهار کرد: تمام دغدغه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است تا شعب استانی انجمن‌های هنری را ساماندهی کند.

وی افزود: با توجه به قوانین و اسناد بالادستی و به دلیل اینکه شعب استانی انجمن‌ها در گذشته دارای شخصیت حقوقی نبودند وزارت فرهنگ و ارشاد بنا دارد انجمن‌ها را در چارچوب قانون به یک شخصیت حقوقی تبدیل کند.

مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در این طرح تشکل‌های قبلی در استان‌ها تحت عنوان مؤسسات مستقل قانونی به فعالیت خود ادامه خواهند داد و حذف نخواهند شد.

وی ادامه داد: بر مبنای قانون تأسیس مؤسسات، راه اندازی شعبه برای مؤسسات در شهرستان‌ها امکان پذیر نیست و با توجه به اینکه انجمن‌های هنری در قالب مجوز مؤسسات فعالیت می‌کنند باید با هم افزایی آنها طبق مصوبه ۵۲۰ به انجمن‌های فراگیر هنری در کل کشور تبدیل شوند.

مویدی تاکید کرد: مقرر است انجمن‌های هنری در قالب و قاعده قوانین و مقررات جاری کشور نهادینه کنیم تا با داشتن شخصیت حقوقی در ادامه فعالیت‌های خود به لحاظ قانونی دچار مشکل نشوند.

وی گفت: طبق اساسنامه‌ای که به صورت یک پارچه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان‌ها ابلاغ شده است.
مویدی اصفهانی گفت: همچنین مقرر است در ارکان انجمن‌های هنری هم نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان ناظر در هیأت امنا و هم به عنوان مجری در هیأت مدیره، به منظور افزایش همکاری، تبادل نظر و سیاست گذاری حضور داشته باشد.

مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: انجمن‌های هنری بازوان اجرایی و کارشناسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلقی می‌شوند که امیدواریم با همکاری و مشارکت آنها در جهت توسعه حوزه هنر کشور گام‌های موثرتری برداشته شود.

دکمه بازگشت به بالا