بین الملل

امیرعبداللهیان: امید بستن به آمریکا برای ممانعت از نسل‌کشی در غزه، توهم است

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دومین نشست اضطراری وزیران امور خارجه سازمان همکاری‌های اسلامی اظهار کرد: امید بستن به آمریکا برای ممانعت از نسل کشی جاری که از سوی صهیونیست‌ها اکنون در غزه در جریان است یک توهم و بیشتر یک شوخی دیپلماتیک است.

به گزارش یومیر، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ابتدای سخنرانی خود در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری‌های اسلامی که در جده و با حضور وزرای خارجه کشورهای عضو همکاری اسلامی در جریان است، از کشورهای عضو که برای موافقت با درخواست برگزاری این نشست و از دبیرکل این نهاد برای تشکیل فوری این جلسه تشکر کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به ناتوانی شورای امنیت سازمان ملل در توقف جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه گفت: «در شرایطی که بار دیگر ما شاهد ناتوانی شورای امنیت سازمان ملل در رسیدگی به دیرینه‌ترین و تلخ‌ترین بحران انسانی تاریخ معاصر هستیم، هماندیشی کشورهای اسلامی برای یافتن راه‌های عملی و اتخاذ اقدامات جدی‌تر برای حمایت از مردم فلسطین و کمک به برون رفت از وضعیت جاری در این سرزمین بسیار فوری و ضروری است».

وزیر خارجه ایران در ادامه به وتوهای آمریکا در شورای امنیت و ممانعت از برقاری آتش‌بس در غزه اشاره کرد و گفت: «نشست امروز ما در آستانه ماه مبارک رمضان و در شرایطی انجام می‌شود که تداوم نسل کشی و وضعیت انسانی در باریکه غزه و جنایات جنگی در کرانه باختری در حال تبدیل شدن به یک فاجعه بی سابقه است. ممانعت کاملاً آشکار و عامدانه آمریکا از هر گونه اقدام شورای امنیت سازمان ملل برای جلوگیری از جنایات بیشتر رژیم اسرائیل در غزه ثابت می‌کند که امید بستن به آمریکا برای ممانعت از نسل‌کشی جاری یک توهم و بیشتر یک شوخی دیپلماتیک است. آن‌ها خود همدست و شریک جنایات رژیم اسرائیل هستند و اشک تمساح ریختن و برخی مواضع به ظاهر انساندوستانه دولتمردان آمریکا نیز واقعیت را عوض نمی‌کند».

امیرعبداللهیان همچنین گفت تداوم و نحوه جنایات بی‌سابقه رژیم صهیونیستی، ثابت می‌کند که این رژیم جنایتکار، عامدانه سیاست نابودی «ملت فلسطین» را تعقیب می‌کند.

دیپلمات عالی‌رتبه ایران با بیان اینکه «تلاش این رژیم برای حمله به رفح نیز در همین راستاست» گفت: «البته جای تاسف است که مقامات عالی ایالات متحده آمریکا با مواضع خود عملا به رژیم صهیونیستی چراغ سبز نشان می‌دهند که حمله نظامی به رفح صورت گیرد. آمریکا فقط می گوید مراقب عدم کشتار بیشتر غیرنظامیان باشید».

بی تردید هرگونه همکاری اقتصادی با این رژیم و کمک مالی، نظامی یا سیاسی به آن، به معنی همکاری و معاونت عملی در جنایات صهیونیست‌ها و تسهیلِ تداوم ارتکاب اعمال شنیع آن از جمله در نسل‌کشی فلسطینی‌ها می‌باشد، ما باید در نشست امروز خود ضمن حمایت کامل از اقدام دولت آفریقای جنوبی علیه رژیم آپارتاید اسرائیل در دیوان بین المللی دادگستری،  بر قطع کامل هر گونه همکاری با این رژیم و تحریم گسترده‌تر کالاهای تولیدی شرکت‌های صهیونیستی تأکید کنیم.

ادامه دارد…

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا