اقتصادی

امسال با کمترین تنش آبی در خوزستان مواجه بودیم

یومیر/خوزستان مدیرعامل آبفا گفت: امسال به لطف خداوند و اقدامات دولت و تلاش مدیریت صنعت آب و برق با کمترین تنش آبی در خوزستان مواجه شدیم.

اتابک جعفری در نشست مشترک با مدیران عامل آبفا و سازمان آب و برق خوزستان که امروز 9 شهریورماه برگزار شد، اظهار کرد: عزم راسخ دولت سیزدهم و وزارت نیرو و آب کشور برای حل مشکل آب و فاضلاب است. مشکلات خوزستان به تعبیری اولین سفر رئیس جمهور به خوزستان، بازدید از وضعیت پروژه های فاضلاب اهواز بود.

وی با اشاره به اجرای طرح غدیر برای آبرسانی به شهرهای هدف افزود: طرح آبرسانی غدیر از ابتدای دولت سیزدهم با دستور رئیس جمهور و پیگیری وزیر نیرو شتاب گرفت. به این ترتیب این پروژه چند ساله ظرف مدت 10 ماه به بهره برداری رسید و ذائقه مردم دشت آزادگان، اهواز، شادگان، خرمشهر و آبادان با آب با کیفیت غدیر شیرین شد و این آغاز خدمات این دولت به خوزستان.

به گزارش یومیر، مدیرعامل آبفا اظهار کرد: امسال به لطف خداوند و اقدامات موثر دولت تدبیر و امید و تلاش های رهبری صنعت آب و برق خوزستان از جمله مدیران شرکت آبفا و آبفا. و بخش آب سازمان برق استان با کمترین تنش آبی مواجه بودیم.

آب آشامیدنی در هر ساکنان شهرهای خوزستان باید استانداردها را رعایت کنند

جعفری از پروژه غدیر به عنوان یکی از پروژه های مهم دولت خوزستان یاد کرد و خاطرنشان کرد: دو پروژه بسیار مهم در کشور در دستور کار قرار گرفت. یکی پروژه همدان و دیگری پروژه آبرسانی غدیر خوزستان که اعتبارات قابل توجهی برای این پروژه ها در نظر گرفته شد. در همین راستا پروژه آبرسانی غدیر به اتمام رسید و مردم استان خوزستان از طریق این خط از آب شرب باکیفیت رودخانه دز بهره مند شدند.

وی ادامه داد: افتتاح خط غدیر برای تامین آب شرب باکیفیت انجام شده است و آب ورودی به مناطق سبز و صنایع تنها باید از سایر منابعی که برای این منظور در نظر گرفته شده تامین شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا تصریح کرد: اقدامات لازم برای تامین آب شرب اهواز از خط آب حیات و غدیر به صورت پایدار انجام شده و در حال حاضر کیفیت آب شرب اهواز بسیار خوب است.

جعفری با اشاره به جمع آوری انشعابات غیرمجاز در استان گفت: وضعیت تا کنون سرانه آب شرب شهرهای خوزستان باید مطابق با استانداردها باشد و انشعاب های غیر مجاز در استان جمع آوری می شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا