اجتماعی

افتتاح و کلنگ‌زنی ۳۲۵ پروژه در شهرستان تهران همزمان با ایام دهه فجر

احمد قیومی فرماندار تهران گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر تعداد ۳۲۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۳۷۸۲ میلیارد تومان در سطح شهرستان تهران بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش یومیر، احمد قیومی گفت: تعداد ۳۲۵ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۳۷۸۲ میلیارد تومان در سطح شهرستان تهران افتتاح و کلنگ زنی میشود.

وی افزود: از این تعداد ۱۵۰ پروژه با اعتبار ۱۳۲۳۲ میلیارد تومان مربوط به پروژه های شهری و تعداد ۱۷۵ پروژه با اعتبار ۵۵۰ میلیارد تومان مربوط به پروژه های روستایی می باشد.

فرماندار تهران تاکید کرد: از تعداد کل ۳۲۵ پروژه قابل افتتاح و کلنگ زنی شهرستان تهران، تعداد ۲۷۸ پروژه افتتاحی و ۴۷ پروژه کلنگ زنی می باشد که مطابق برآورد اولیه در این پروژه ها برای حداقل ۵۰۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده است.

قیومی ادامه داد: از لحاظ بیشترین تعداد پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی تعداد ۳۷ پروژه مربوط به حوزه آب و فاضلاب می باشد که شامل احداث ۴ مخزن آب اضطراری مقاوم در برابر زلزله در بوستانهای سطح شهر، حفر ۶ حلقه چاه مدیریت بحران شهر تهران، احداث ۱۳ باب مخزن ذخیره اضطراری جهت تأمین آب مورد نیاز در شرایط بحرانی و سایر پروژه های مربوط به اصلاح و بازسازی شبکه و انشعابات آب در سطح شهرستان تهران است.

وی افزود: همچنین ۱۷ پروژه مربوط به حوزه گردشگری میباشد که از جمله مهمترین آن میتوان به افتتاح هتل ۴ ستاره در محدوده بلوار کشاورز و احداث ۳ مجتمع گردشگری اشاره کرد.

قیومی ادامه داد: ۱۴ پروژه مربوط به فضای آموزشی با ۴۰ کلاس درس، (۳۴) پروژه در حوزه های تأمین و توزیع برق پایدار و افزایش ظرفیت پستهای برق، ۱۲ پروژه در حوزه مخابراتی، ۸ پروژه مربوط به صنعت و تجهیزات خودررویی، ۵ پروژه مربوط به احداث و بازسازی خطوط ریلی راه آهن، ۵ پروژه در حوزه سلامت و فضای بهداشتی درمانی، ۲ پروژه مربوط به عملیات آبخیزداری و کنترل سیل دیگر پروژه های قابل بهره برداری در شهرستان تهران می باشد.

معاون استاندار و فرماندار تهران گفت: برای عمران و آبادانی روستاهای شهرستان تهران نیز تعداد ۱۷۵ پروژه شامل بهسازی معابر روستایی، آسفالت راه های دسترسی، تأمین روشنایی در برخی محورها و انتقال آب شرب کلنگ زنی و افتتاح میشود که با بهره برداری از آنها خدمات مطلوبی به روستاییان شریف شهرستان تهران ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا