حوادث

اعزام امدادگران ایرانی به افغانستان/ ارسال تجهیزات امدادی و امکانات اسکان اضطراری

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام تیم‌ها و تجهیزات امدادی این سازمان برای کمک به زلزله‌زدگان هرات در افغانستان خبر داد.

محمودی در گفت‌وگو با یومیر با اشاره به زلزله ۶.۳ ریشتری که در ساعت ۱۰:۱۱ روز گذشته در عمق هفت  کیلومتری زمین، شمال غرب شهر هرات در کشور افغانستان را لرزاند، گفت: از همان دقایق اولیه پس از وقوع زلزله تیم‌های امدادی هلال احمر در مناطق مرزی کشور به حالت آماده باش درآمدند و خوشبختانه این زلزله درکشورما خساراتی بر جای نگذاشت. 

وی با بیان اینکه حدود ۹۲۰ هزار نفر تحت تاثیر این زلزله قرار گرفتند، گفت: از این میان دامنه تاثیر بر روی حدود ۱۵ هزار نفر شدید و روی حدود هزار نفر نیز خیلی شدید ارزیابی شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه به تیم‌های عملیاتی استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی برای اعزام زمینی به افغانستان اعلام آماده باش شد، گفت: همچنین تیم واکنش سریع سازمان امداد و نجات از دو شهر قم و قزوین نیز برای اعزام هوایی به حالت آماده باش درآمدند.

محمودی با اشاره به اعزام تیم‌های امدادی و تجهیزات از سوی جمعیت هلال احمر کشورمان برای امدادرسانی در زلزله افغانستان گفت: ۵۰ نفر از نیروهای عملیاتی سازمان امداد و نجات از استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی در پوشش ۱۰ تیم به افغانستان اعزام شدند. همچنین هفت قلاده سگ زنده‌یاب نیز با این تیم‌ها همراه شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: همچنین تجهیزات جستجو و نجات شامل سه دستگاه وانت آنست، شش دستگاه وانت کمک دار، سه دستگاه آمبولانس و پنج دستگاه خودروی سنگین نیز به همراه امدادگران به افغانستان اعزام شد.

وی همچنین از ارسال محموله امدادی برای اسکان ۵۰۰ خانوار خبر داد و گفت: ۵۰۰ چادر، ۱۰۰۰ تخته موکت، ۴۰۰۰ پتو، ۵۰۰ ست ظروف و ۵۰۰ بسته غذایی ده روزه همراه با امدادگران به هرات اعزام شد. 

به گفته محمودی، امکان ارسال تیم‌های امدادی بیشتر در صورت نیاز و اعلام طرف افغانستانی به این کشور وجود دارد.

به گزارش یومیر، دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در پیامی به همتای افغانستانی از آمادگی این جمعیت برای اعزام تیم‌های امدادی و درمانی جهت کمک به زلزله‌زدگان و عملیات بشردوستانه خبر داد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا