بین الملل

استقبال دانشگاهیان از جشنواره شهید آوینی ۳ برابر سال گذشته بود

استقبال دانشگاهیان از جشنواره شهید آوینی ۳ برابر سال گذشته بود

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: استقبال دانشگاهیان از دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی تقریبا سه برابر جشنواره اول بوده و آثار رسیده تقریبا هشت برابر آثار دور گذشته بوده است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا،  سید فردین تقی زاده مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: استقبال دانشگاهیان از دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی تقریباً سه برابر جشنواره اول بوده و آثار رسیده تقریباً هشت برابر آثار دور گذشته بوده است.

وی افزود: این جشنواره در چهار بخش قرآنی، معارفی، فرهنگی و هنری با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شده که از دی‌ماه آغاز فراخوان تا ۲۵ فروردین پایان فراخوان حدود ۳۰۰۰ اثر در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسیده است.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی، از سوی اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود، خبر داد: در این دور از جشنواره همانند جشنواره دور گذشته در بخش قرآنی و معارفی صرفاً دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های وزارت عتف امکان حضور داشتند و سایر دانشگاهیان سراسر کشور نیز می‌توانستند در بخش هنری و ادبی با خلق آثاری با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این جشنواره شرکت نمایند.

 تقی زاده افزود: فراخوان این دوره جشنواره از دی‌ماه سال ۱۴۰۲ آغاز و در ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ به پایان رسید که آثار رسیده در این دور از جشنواره در حدود ۳۰۰۰ اثر ادبی و هنری بوده که تقریباً هشت برابر آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره اول بوده است.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: نکته قابل توجه دیگر اینکه در این دور جشنواره همانند جشنواره پیشین، صرفاً دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت عتف امکان ثبت‌نام در بخش‌های قرآنی و معارفی داشتند که در بخش قرآنی ۲۱۹ نفر و معارفی ۳۵۰ نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر به رقابت خواهند پرداخت، ثبت‌نام در بخش‌های هنری و ادبی این دور جشنواره برای عموم دانشگاهیان سراسر کشور امکان‌پذیر بوده که در مدت ۴ ماهه فراخوان ۶۷۸ نفر در بخش هنری و ۳۶۱ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور موفق به ثبت اثر ادبی در این جشنواره شدند.

دکمه بازگشت به بالا