بین الملل

از لندن تا نیویورک؛ تظاهرات حمایت از فلسطین در نقاط مختلف جهان

اعتراضات و تظاهرات گسترده در نقاط مختلف جهان، از بوسنی گرفته تا کانادا و آمریکا در حمایت از مردم غزه و محکومیت ادامه نسل‌کشی اسرائیل علیه فلسطینیان در حالی ادامه دارد که بزرگ‌ترین آن‌ها در لندن برگزار شد.

به گزارش یومیر، بسیاری از شهرهای سراسر جهان شاهد تظاهرات گسترده در محکومیت نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در غزه بودند که باعث کشته شدن بیش از ۳۰ هزار فلسطینی شده است که اغلب آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

بزرگ‌ترین تظاهرات در لندن برگزار شد که در آن بیش از ۴۵۰ هزار نفر با برافراشتن پرچم‌ها و بنرهای در حمایت از فلسطین به سمت سفارت آمریکا رفتند و خواستار آتش‌بس در غزه و پایان دادن به تجاوزات رژیم صهیونیستی  شدند. این پنجمین راهپیمایی حامی فلسطین در لندن در سال جاری (میلادی) محسوب می‌شود. شرکت کنندگان همچنین خواستار پایان دادن به همدستی انگلیس در تجاوزات به غزه و توقف حمایت نظامی، سیاسی و مالی این کشور از  جنایات اسرائیل شدند.

از لندن تا نیویورک؛ تظاهرات حمایت از فلسطین در نقاط مختلف جهان
تظاهرات لندن

بنابر گزارش شبکه المیادین، شهر منچستر در انگلیس نیز به نوبه خود شاهد تظاهرات گسترده‌ای در حمایت از غزه بود و شرکت کنندگان خواستار پایان دادن به تجاوز پنج ماهه اسرائیل شدند.

همچنین در پاریس، پایتخت فرانسه ده‌ها هزار نفر با حمل بنرهایی با مضامین «به غزه کمک کنید»، «قتل‌کشی را متوقف کنید»، «اسرائیل آپارتاید است، تحریم شود» و «فلسطین را آزاد کنید» تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان حامی فلسطین در شهر نیویورک آمریکا هم روز شنبه در سه مکان مجزا به خیابان‌ها آمدند و شعارهایی در حمایت از مردم غزه سر دادند و تداوم جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را که هم اکنون در پنجمین ماه خود قرار دارد، محکوم کردند.

از لندن تا نیویورک؛ تظاهرات حمایت از فلسطین در نقاط مختلف جهان
تظاهرات پاریس

شرکت کنندگان در این تجمعات با رصد از سوی تعداد زیادی نیروی پلیسی که توسط بالگردها و پهپادهایی حمایت می‌شدند، مواجه شدند و ویدیوهایی نیز از درگیری افسران پلیس با برخی از تظاهرکنندگان و تلاش برای بازداشت آنها در شهر نیویورک منتشر شده است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا