بین الملل

اتهام زنی معاون دبیرکل ناتو به ایران در دیدار با نتانیاهو

این روزنامه به نقل از جوانا پس از یک هفته از این دیدار نوشت: همپوشانی در منافع ما وجود دارد. من در جریان گفت‌وگوهای خود با تصمیم گیرندگان در اسرائیل گفتم که نتایج جنگ در اوکراین بر دیگر بازیگران عرصه بین‌المللی تاثیر خواهد گذاشت. اگر روس‌ها پیروز شوند، کشورهای دیگر نیز – با این برداشت که خواهند توانست از مجازات (کارهای خود) فرار کنند – به انجام اقدامات مشابه ترغیب می‌شوند، این شامل چین در شرق آسیا و همچنین ایران در خاورمیانه می‌شود.

برپایه این گزارش، معاون دبیرکل ناتو با اتهام زنی بی‌پایه و اساس در راستای پروژه ایران هراسی مدعی شد: ایران به ویژه از پیروزی روسیه سود زیادی خواهد برد و اینگونه از آن (پیروزی روسیه) برداشت خواهد شد که این کشور (روسیه) به سایر کشورهای منطقه حمله خواهد کرد. پیروزی روسیه به مسکو اجازه می‌دهد تا به وعده‌های خود به ایران عمل کند و برآوردهای ناتو نشان می‌دهد که در این صورت روسیه می‌تواند نه تنها با پیشبرد برنامه هسته‌ای‌ ایران، بلکه با سایر تجهیزات و تسلیحات نظامی به این کشور کمک کند.

این روزنامه صهیونیستی به نقل از جوانا افزود که کشورهای مدعی دموکراتیک جهان باید در برابر این ادغام قدرت‌های روسیه، ایران و کره شمالی همکاری کنند.

به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، معاون دبیرکل ناتو درک خود را از ملاحظات رژیم صهیونیستی و امتناع این رژیم از اتخاذ موضع روشن در مورد جنگ اوکراین که مربوط به حملات تجاوزکارانه آن به سوریه است، ابراز کرد و گفت که امیدوار است تصمیم گیرندگان در رژیم اسرائیل در کنار رعایت این ملاحظات بتوانند اهمیت استراتژیک پیروزی اوکراین را با همه پیامدهای بین المللی آن درک کنند.

بنیامین نتانیاهو پنج‌شنبه ۱۶ شهریور در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشته بود: «امروز با معاون دبیر کل ناتو در قدس دیدار کردم. اسرائیل برای روابط قوی خود با ناتو ارزش قائل است.»

نتانیاهو در ادامه مدعی شد: «ما مایلیم که همکاری‌هایمان را افزایش دهیم. ما به همراه یکدیگر با چالش‌ها مواجه می‌شویم، از فرصت‌ها برای رسیدن به صلح بهره‌برداری می‌کنیم و روی تهدیدات از سوی ایران و ورای آن متمرکز خواهیم شد.»

310310

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا