بین الملل

اتحادیه اروپا کمک بشردوستانه خود به ارمنستان را دو برابر می‌کند

اورسلا فون‌دِرلاین، رئیس کمیسیون اروپا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا در راستای کمک به ارمنستان در مواجهه با بحران هجوم خیل عظیمی از ساکنان قره‌باغ کوهستانی به این کشور، کمک‌های بشردوستانه به ارمنستان را به ۱۰.۴ میلیون یورو افزایش خواهد داد.

به گزارش یومیر، فون‌درلاین در سخنرانی خود در نشستی در گرانادا گفت: کمیسیون با ارائه کمک ۵.۲۵ میلیون یورویی دیگر، کمک‌های بشردوستانه خود را بیش از دو برابر می‌کند. یانتس لنارچیچ، کمیسر مدیریت بحران اتحادیه اروپا فردا به ارمنستان سفر خواهد کرد تا شرایط را ارزیابی کند و درخصوص این حمایت‌ بیشتر گفت‌وگوهایی انجام دهد.

رئیس کمیسیون اروپا ادامه داد: اتحادیه اروپا در کنار ارمنستان می‌ایستد. ما حمایت بشردوستانه خود را دو برابر می‌کنیم تا از گرفتاری ۱۰۰ هزار ارمنی بیرون رانده شده از قره‌باغ بکاهیم.

باکو چندی پیش از آغاز عملیات «ضدتروریسم» در قره‌باغ خبر داد و مدعی شد که ارمنستان در حال تقویت نظامی در این منطقه است و عملیات «خرابکارانه» علیه نیروهای جمهوری آذربایجان انجام داده است. ایروان این اتهامات را رد کرد و مدعی شد که باکو قصد پاک‌سازی ارامنه از قره‌باغ را داشته است.

در نهایت وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت که با میانجی‌گری فرماندهی نیروهای حافظ صلح روسیه، توافقی میان طرف آذربایجانی و نمایندگان قره‌باغ مبنی بر توقف کامل درگیری‌ها حاصل شد. به گفته آنها، اجرای این توافق‌ها با هماهنگی فرماندهی نیروهای حافظ صلح روسیه انجام خواهد شد.

قره‌باغ منطقه‌ای است در خاک جمهوری آذربایجان که اکثر جمعیت آن ارمنی‌تبار بودند اما در نتیجه حمله نیروهای جمهوری آذربایجان در روزهای اخیر ۱۰۰ هزار تن از ۱۲۰ هزار سکنه ارمنی آن به ارمنستان رفته‌اند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا