اجتماعی

آماده‌باش کامل اورژانس در جشن‌های نیمه شعبان/ استقرار ویژه در قم و جمکران

رئیس سازمان اورژانس کشور از آمادگی کامل این سازمان برای خدمت رسانی به شرکت کنندگان طرح «منتظران ظهور» خبر داد.

جعفر میعادفر در گفت‌وگو با یومیر درباره حضور اورژانس در طرح ملی «منتظران ظهور» گفت: هفته گذشته جلسه ای در استانداری شهر قم برگزار شد و همه دست اندرکاران برگزاری این مراسم، برنامه ریزی های لازم را انجام دادند. همچنین در این طرح از استان های همجوار نیز برای برگزاری هرچه بهتر این طرح کمک گرفته می شود.

وی افزود: از آنجایی که پیش بینی می شود بین سه تا چهار میلیون جمعیت در راهپیمایی از حرم حضرت معصومه(ص) تا مسجد جمکران حضور پیدا کنند تمام اقدامات مورد نیاز طراحی شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اقدامات انجام شده ادامه داد: اورژانس به عنوان نماینده وزارت بهداشت در این طرح حضور دارد و با جمعیت هلال احمر در زمینه خدمات درمانی به شرکت کنندگان در این پیاده روی خدمت رسانی می کنند.

میعادفر درباره تجهیزات مدنظر اورژانس گفت: در طول این مسیر، درمانگاه و بیمارستان صحرایی برپا شده است. همچنین شش دستگاه اتوبوس آمبولانس و  ۲۰ دستگاه موتورلانس نیز مستقر شده‌اند.

وی افزود: همچنین تیم های واکنش سریع و افراد پیاده با کوله پشتی های جامپ بگ(کوله پشتی کمک های اولیه اورژانس) در سراسر مسیر همراه راهپیمایان عزیز خواهند تا اگر کسی نیاز به کمک داشت سریع به محل برسند.

رئیس سازمان اورژانس کشور از آمادگی کامل اورژانس برای برگزاری هرچه بهتر و سلامت تر این راهپیمایی عظیم خبر داد و تاکید کرد: هر فردی که نیاز به خدمات درمانی و اورژانسی پیدا کنند؛ تکنسین‌های اورژانس سریعا خود را به بالای سر بیمار می رسانند و ما از تمام نیروی خود برای کمک به افراد حاضر استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: علاوه بر آن اورژانس در سراسر کشور نیز از آمادگی کامل برخوردار است و در اطراف محل‌های برگزاری جشن‌ها در نقاط مختلف کشور نیز مستقر خواهیم شد.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا