علمی و پزشکی

آلوئه ورا گیاهی بسیار مفید برای کاهش وزن

یکی از مهم‌ترین خواص آلوئه ورا کمک به کاهش وزن است. آلوئه ورا در واقع با تحریک متابولیسم موجب می‌شود که بدن کالری بیشتری بسوزاند. انرژی لازم برای این کار از چربی و کربوهیدرات موجود در بدن بدست می‌آید.

آلوئه ورا گیاهی بسیار مفید برای کاهش وزن

آفتاب‌‌نیوز :

آلوئه ورا با مقادیر زیادی پروتئین کلاژن است و زمانی که شما شیره آن را می‌نوشید، بدن باید برای جذب پروتئین انرژی بیشتری مصرف کند و همین به کاهش وزن کمک می‌کند.

با مصرف روزانه شیره این گیاه، حجم کمتری از غذا در رود باقی می‌ماند و بدین ترتیب انرژی کمتری از غذا‌ها جذب می‌گردد.

افرادی که رژیم غذایی می‌گیرند و همزمان ورزش می‌کنند تا لاغر شوند، دچار استرس و ضعف ایمنی می‌شوند. کاهش زیاد مواد غذایی و تحرک زیاد، بدن را خسته می‌کند بویژه اگر رژیم غذایی هیپر پروتئین باشد و میزان مصرف میوه و سبزی کم. مولکول‌های پلی ساکارید موجود در آلوئه ورا می‌تواند سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و از آن در برابر انواع بیماری‌ها محافظت کند.

معمولا به افرادی که رژیم غذایی دارند توصیه می‌شود که مصرف میوه و سبزی را افزایش دهند. زیرا فیبر موجود در این مواد غذایی مانع از بروز یبوست در فرد می‌شود. هم چنین از آن احساس سیری در فرد ایجاد می‌کند. آلوئه ورا در عین حال که فیبر بالای دارد، نفخ و گاز معده هم ایجاد نمی‌کند.

نوشیدن شیره آلوئه ورا به صورت روزانه با چند بار ورزش در هفته برابری می‌کند.

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا