اجتماعی

۳ هزار سند مالکیت واحدهای صنعتی استان تهران صادر شد

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست مشترک با مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران علاوه بر تعامل روز افزون سازمان ثبت در تثبیت مالکیت واحدهای تولیدی و صنعتی از صدور قریب به ۳ هزار فقره سند مالکیت واحدهای صنعتی استان تهران خبر داد.

به گزارش یومیر، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست مشترک با  فرشاد مقیمی  مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه حمایت از رشد تولید و رونق اقتصاد با صدور اسناد تک برگی واحدهای صنعتی از سال گذشته تا کنون از اولویت‌های این سازمان بوده است، گفت: به همت مجموعه ثبت استان تهران، طی ۴۵ روزه کاری، ۲ هزار و ۶۶۱ فقره سند تفکیکی از اراضی شهرک‌های صنعتی دماوند ۲، عباس آباد، فیروزکوه و ملارد در استان تهران معادل ۲ هزار و ۳۱۰ هکتار در اسفند ماه سال گذشته صادر و تحویل شد.

وی ادامه داد: این اقدام جهادی باید توسط مدیران سایر استان‌ها الگوبرداری شود، و در راستای تحقق شعار سال جدید باید از ظرفیت‌های مردمی نیز در رشد تولید بهره گرفت چرا که صدور اسناد اراضی واحدهای صنعتی نقش بسزایی در افزایش ارزش افزوده، خرید و فروش وکاهش جعل و کلاهبرداری دارد.

رئیس سازمان ثبت ادامه داد: با هدف گذاری و فراهم سازی بستر لازم جهت تسریع در روند صدور سند صاحبان صنعت نیز بنا است که ۲ هزار و ۷۰۰ فقره سند واحدهای صنعتی در ۴ هزار و ۶۲۰ هکتار طی ۳ ماهه اول سال جدید نیز صادر شود.

مقیمی مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران این اقدام جهادی سازمان ثبت را در تثبیت مالکیت واحدهای تولیدی و صنعتی قابل تقدیر خواند و بر افزایش تعاملات مشترک در سال جاری نیز تاکید کرد.

در حاشیه نشست مدیر کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری و سرپرست مرکز مالکیت فکری سازمان ثبت نیز توضیحاتی در خصوص ثبت برند و ثبت علائم تجاری و تسهیل در امور مربوطه ارائه کردند و توافقاتی حاصل شد.

تشکیل کارگروه مشترک متشکل از معاونین هر دو ارگان با هدف رفع موانع صدور اسناد تک برگ واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور، رسیدگی به مشکلات صدور اسناد تفکیکی شهرک صنعتی سپید رود رشت در استان گیلان، انعقاد تفاهم نامه مشترک فی مابین دو ارگان از نکات مهم ذکر شده در این نشست بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا