عمومی

یک سرقت هالیوودی! – یومیر

روز جمعه، کارکنان هتل Chateau Laurier در اتاوا، کانادا به طور تصادفی متوجه شدند که یکی از عکس‌های تاریخی مجموعه هنری هتل بر روی دیوار کج شده است، این موضوع سرقت یکی از مهم‌ترین پرتره‌های ثبت شده از نخست‌وزیر زمان جنگ بریتانیا وتستون را فاش کرد. چرچیل یخ. هنوز مشخص نیست که این تصویر چه زمانی به سرقت رفته است، احتمالاً هتل برای بازگرداندن آن 5 میلیون دلار جایزه تعیین می کند، اما هیچ کس خوشبین نیست که اثر سرقت شده به زودی پیدا شود.

یومیر پلاس – فاطمه کریمخان: این یک داستان تخیلی در مورد دزدی هالیوود نیست، این داستان اگرچه شبیه یک فیلم است، اما واقعاً اتفاق افتاده است، یکی از مشهورترین پرتره های وینستون چرچیل از دیوار هتلی در کانادا به سرقت رفت، تنها چیزی که که نه توسط. کی اتفاق افتاد؟

پرتره گم شده به سال 1941 برمی گردد و توسط یکی از مهم ترین عکاسان پرتره جهان، یوسف کارش، زمانی که چرچیل برای سخنرانی وضعیت جنگ جهانی در کانادا بود، گرفته شد. این تصویر از چرچیل به شیر غران معروف است و نسخه های زیادی از آن اینجا و آنجا منتشر شده است. همه فکر می کردند که نسخه اصلی با امضای عکاس به همراه چهار تصویر دیگر از همین عکاس در مکانی امن در مقابل دیدگان صدها بازدیدکننده قرار دارد، اما اخیراً یکی از کارکنان هتل که صاحب این پرتره بود متوجه شد که مشکلی وجود دارد.

چرا قاب کمی کج شده است؟

کارمند هتل به طور اتفاقی متوجه شد که قاب پرتره چرچیل کمی کج است و با زاویه عکس های دیگر روی دیوار مطابقت ندارد. هری فیلد که توسط آقای. کارش در سال 1979 برای مدیریت دارایی خود، از هتل خواست تا عکسی از امضای اثر را برای او بفرستد و متوجه شد که تصویر روی دیوار جعلی است.

بعد از اینکه مشخص شد هتل یکی از مهم‌ترین دارایی‌های خود را از دست داده است، وقت آن رسیده بود که کسی با پلیس تماس بگیرد، تمام کارکنان هتل می‌دانند که آخرین اثر هنری اصلی در جولای ۲۰۱۹ روی دیوار دیده شده است. مطمئن است که عکس روی دیوار همان عکس اصلی است یا جعلی است که بعد از سرقت و احتمالاً توسط سارقان روی دیوار گذاشته شده است.

دزدی در هالیوود!

پرتره چرچیل معروف به شیر غران

اگر وجود نداشته باشد، تمام شده است!

از ظاهر این سرقت مشخص است که با دقت برنامه ریزی شده است. معمولاً، آثار هنری قبل از اینکه توسط صاحبان اصلی به سرقت رفته باشند، در بازار سیاه معامله می‌شوند، بنابراین مشخص نیست که هتل یا کلکسیونر اصلی هرگز قادر به بازیابی آنها خواهند بود. برای برداشتن این اثر یا نه. آنچه واضح است این است که پرتره شیر چرچیل آنطور که میشل پروست، رئیس انجمن تاریخی انتاریو می گوید، بی ارزش نیست. البته هنوز جای خوشحالی وجود دارد زیرا نگاتیوهای این اثر هنری در آرشیو ملی کانادا نگهداری می شود، اما بنا به خواست چاپگر، هیچ کپی دیگری از این نگاتیو مجاز نیست و اثر اصلی آن وجود ندارد. یافت شد، به جز کپی های تصویر شیر قرن، تصویر اصلی روی دیوار هتل باز نمی گردد.

هتلی که عکس معروف کارش در آن نگهداری می شد، همان مکانی است که این عکاس و همسرش ۱۸ سال در آن زندگی کردند. آقا استودیوی کارش تا سال 1371 در ساختمان همین هتل قرار داشت، این هتل در مجموع دارای پانزده اثر هنری از آقای مهندس می باشد. کارش. شش نفر از آنها، از جمله عکس معروف چرچیل، در سالن اصلی آویزان شدند.

پس از مشخص شدن سرقت در هتل، سایر قطعات کار او برای حفاظت بهتر به مکان امن تری منتقل شدند و هتل در بیانیه ای سرقت اثر معروف او را گستاخانه خواند.

عکس چرچیل تنها عکس مهم آثار او برای تاریخ کانادا، بریتانیا و جهان نبود. او علاوه بر عکس های معروف چرچیل، از ملکه الیزابت نیز عکس گرفت.

تصویر شیر گرانبهای چرچیل روی اسکناس های پنج پوندی

تصویر شیر گرانبهای چرچیل روی اسکناس های پنج پوندی

روی اسکناس پنج پوندی عکسی بود

یوسف کارش، عکاس پرتره، در استودیوی خود در اتاوا با نوردهی ای که از ملکه الیزابت در این عکس 21 دسامبر 1988 ایجاد کرده، نشان داده شده است.

عکس شیران قرن از چرچیل نه تنها به این دلیل که یک میراث هنری است، بلکه به دلیل ارزشمند بودن آن به دلیل چاپ روی اسکناس پنج پوندی اهمیت دارد، این عکس این عکاس ارمنی الاصل ناگهان او را به شهرت جهانی رساند.

ماجرای گرفتن این عکس یکی از حاشیه هایی است که آن را مهم می کند، چرچیل در سفرش به کانادا نمی خواست از او عکس بگیرد، پس از اصرار کارش حاضر شد فقط برای یک عکس جلوی دوربینش بایستد. ، برای گرفتن عکس جلو رفت و سیگار را از روی لب چرچیل برداشت و باعث خنده چرچیل شد و اجازه داد دو عکس از او بگیرند.

یادداشت به جای عکس!

حالا که مشخص شده تصویری که روی دیوار هتل معروفی که مدت ها میزبان آثار او بود در واقع جعلی بوده است، هتل یادداشتی را به جای این تصویر بر روی دیوار گذاشته است که ماجرا را توضیح می دهد.

دزدی در هالیوود!

هتل محل نگهداری آثار کراش پس از کشف دزدیده شدن عکس چرچیل از دیوار، یادداشتی مبنی بر سرقت این اثر را به جای عکس جعلی بر روی دیوار نصب کرد.

یکی از راه‌های بازگرداندن آثار هنری به هتل، ارائه پاداشی برابر یا بیشتر از ارزش نقدی آن است. آقای. پروست می گوید که هتل ممکن است مایل باشد پنج میلیون دلار کانادا برای بازگرداندن اثر ارائه دهد، اما اگر کار گرفته شود، کلکسیونر وارد شده است، بعید است که این ارقام بتوانند بازگشت تصویر توسط کاربر فعلی را توجیه کنند. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا