اجتماعی

گاز رومیزی بخریم یا فردار

بهترین گاز مدلی است که امکانات آن با نیاز شما سازگار باشد. یک میز کار یا اجاق گاز خوب برای چندین سال دوام خواهد آورد و کاملاً با آشپزخانه شما مطابقت دارد. همچنین می توانید انواع غذاها را بدون هیچ مشکلی با آن بپزید.

با این حال، بزرگترین سوال برای اکثر مردم این است که آیا گاز رومیزی بخریم یا فردا؟ بنابراین ویژگی های مثبت و منفی هر کدام را با هم مقایسه و بررسی می کنیم تا در نهایت با این اطلاعات بتوانید مدل مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

گاز رومیزی

گاز رومیزی که در بازار به گاز رومیزی نیز معروف است مدتی است که جای مدل های گازی مبله را گرفته است. این مشکل به دلیل خواص مهم آنها از جمله مزایای مهمی است که برای مصرف کنندگان فراهم می کند.

یا فردا گاز رومیزی بخر

مزایای گاز رومیزی

مزایای اصلی گاز رومیزی در این پنج نکته مهم خلاصه می شود:

 • اشغال فضای کمتر: به دلیل داشتن تنها یک صفحه و نصب آن بر روی کابینت، فضای اشغال شده توسط اجاق گاز رومیزی مشخصا در مقایسه با اجاق گاز بسیار کمتر است. اندازه کوچک آنها نیز به معنای وزن سبک تر است. بنابراین می توانند گزینه بسیار مناسبی برای آشپزخانه های کوچک امروزی با این ابعاد باشند.
 • تنوع زیاد در طراحی و اندازه: با توجه به تقاضا و استفاده بیشتر در اکثر خانه های نوساز، انواع اجاق گاز به طور گسترده توسط برندهای بزرگ و کوچک تولید می شود. با این اوصاف، افراد مختلف با سلیقه های مختلف می توانند از بین مدل های بسیار موجود در بازار مدل استفاده کنند. همچنین تنوع در اندازه و ابعاد این گازها این امکان را فراهم می کند که برای هر آشپزخانه ای با فضای کوچک یا بزرگ مدل مناسبی پیدا کنید.
 • نظافت و نظافت سریعتر: هر نوع میز گاز فقط از یک صفحه شیشه یا استیل با چندین شعله تشکیل شده است. بنابراین تمیز کردن آنها به خصوص مدل های شیشه ای در مقایسه با گاز آسانتر است. علاوه بر این، نداشتن فر و اندازه کوچک آنها باعث می شود تا نظافت سریعتر انجام شود.
 • طراحی جدید و به روز: طراحی و ساخت گاز رومیزی توسط برندهای معتبر در این زمینه به صورت مدرن و لوکس انجام می شود و طبیعتا تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه خواهد داشت.
 • امکان استفاده از فضای زیر گاز به دلخواه: چون انواع صفحات گاز فقط روی کابینت نصب می شوند و فضای زیر را اشغال نمی کنند، می توانید به دلخواه از کابینت یا این فضا استفاده کنید.

این مزایا مهمترین مواردی است که هر فردی که قصد خرید گاز رومیزی دارد باید از آن آگاه باشد. اما معایبی نیز وجود دارد که بهتر است در مورد آنها بدانید.

معایب گاز رومیزی

گاز ورق اگرچه مزایای فراوان و مفیدی برای مصرف کنندگان خود دارد، اما در مقایسه با گازهای معمولی دارای معایبی نیز می باشد.

 • نداشتن فر وصل: اگر بخواهیم به بزرگترین نکته در مورد تفاوت و مقایسه گاز رومیزی با فردار اشاره کنیم، نداشتن فر وصل شده در مدل های کانتر مهم ترین سوال خواهد بود. اما علاقه مندان به استفاده از فر می توانند با خرید فر توکار این موضوع را جبران کنند.
 • جابجایی سخت تر یا حتی عدم امکان جابجایی: وصل و نصب گاز رومیزی کمی سخت تر از گاز است. همچنین در برخی از مدل ها امکان جابجایی آنها بدون کمک متخصص وجود نخواهد داشت.
 • قدرت نسبتاً کمتر شعله ها: در برخی موارد که تعداد شعله های گاز صفحه ای زیاد است، قدرت هر شعله در مقایسه با گاز کمتر خواهد بود.
 • تعداد شعله کمتر نسبت به گاز مبله: در گذشته اکثر اجاق گازهای تخت با تعداد شعله کمتر مانند سه شعله تولید می شدند اما اکنون به دلیل تقاضای زیاد مدل های چهار و پنج شعله تبدیل شده اند. مشترک.

اینها معایب اصلی هستند که در برخی از مدل های گاز رومیزی به مدل و سازنده محصول بستگی دارد. اگر انتخاب شما گاز رومیزی است، البته بهتر است مقاله ای که در خرید گاز رومیزی باید به چه نکاتی توجه کنید را مطالعه کنید.

گاز فردا

از دیگر مدل های گاز آشپزخانه که برای بسیاری از افراد مزایای زیادی دارد، انواع گاز فردار وجود دارد که برای ارائه اطلاعات بیشتر به بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم.

مزایای گاز فردار

یا فردا گاز رومیزی بخر

برای مزایای گاز فردار می توان به پنج عامل اصلی اشاره کرد که هر کدام چند مورد را پوشش می دهند.

 • داشتن فر: مزیت اصلی که با این گازها به ذهن متبادر می شود، داشتن اجاق متصل است که امکان پخت انواع غذاها را فراهم می کند. خرید این محصول به معنای خرید محصول دو منظوره نیز می باشد.
 • تحمل وزن بالا: معمولا نمونه های گاز فردار در مقایسه با گاز صفحه ای به دلیل ساختار متفاوت، تحمل وزن بیشتری برای انواع دیگ های سنگین و بزرگ دارند.
 • صرفه جویی در هزینه ها: در مقایسه با اجاق های توکار برقی، فرهای این محصولات مصرف انرژی پایینی دارند که باعث صرفه جویی در مصرف می شود. با خرید گاز فردار در واقع دو محصول را به قیمت یک محصول خریداری می کنید. در نتیجه در کل هزینه صرفه جویی خواهد شد.
 • کیفیت بدنه جامد: اکثر نمونه های گاز فردار از بدنه و مواد مرغوب ساخته شده اند. البته اگر در حین حمل و نقل مورد اصابت قرار بگیرند در مقایسه با گاز صفحه شیشه ای احتمال آسیب کمتری خواهد داشت.
 • قابلیت حمل راحت تر: در اکثر مدل های گازی فردار به دلیل عدم نیاز به متخصص و کار ویژه برای نصب، تعویض مکان نسبت به گاز رومیزی راحت تر است. بنابراین می توان آنها را برای افرادی که مجبور به جابجایی زیاد هستند گزینه مطلوبی در نظر گرفت.

البته باید توجه داشته باشید که این مزایا و ویژگی ها در مورد مدل خاص گاز فردار صدق می کند و خرید هر نوع گاز پخت و پز مستلزم دریافت اطلاعات از نکات مهم آن است.

معایب گاز فردار

اگرچه معایب گاز فردار زیاد نیست، اما همچنان داشتن اطلاعات کلی برای انتخاب بین مدل های فردار و رومیزی کمک شایانی خواهد کرد.

 • فضای بیشتری را اشغال می کند: بدیهی است که مدل های مختلف این اجاق گاز به دلیل داشتن فر، فضای بیشتری را در آشپزخانه اشغال خواهند کرد. در نتیجه، قبل از تصمیم گیری، فضای موجود در آشپزخانه را در نظر بگیرید.
 • نیاز به زمان بیشتر برای تمیز کردن: اندازه بزرگتر این گازها و وجود فر به این معنی است که زمان بیشتری برای تمیز کردن نیاز دارند.
 • وزن زیاد: به دلیل داشتن فر، انواع گاز فردار در مقایسه با گاز رومیزی سنگین تر است که در برخی موارد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
 • تنوع نسبتاً کمتر: با مقایسه هر دو مدل می توان گفت که گاز پخت فردار نسبت به گاز صفحه ای تنوع کمتری دارد. بنابراین گاهی اوقات یافتن نمونه مورد نظر دشوار خواهد بود.

در عین حال قابل ذکر است که این معایب در مورد انواع گاز پخت و پز صدق نمی کند و بسیاری از مشکلات به مدل و برند گاز بستگی دارد.

خرید گاز پخت و پز

حال با توجه به مزایا، معایب و مقایسه ها می توانید شخصاً در مورد انتخاب هر کدام تصمیم بگیرید. اما در نهایت، هر ترجیحی که دارید، حتما قبل از خرید به این نکات کلی توجه کنید:

 • اندازه و ابعاد مناسب با فضای آشپزخانه
 • برای داشتن نرخ های منصفانه
 • برند سازنده
 • امکانات و تجهیزات ویژه
 • جنس بدنه، رنگ و ظاهر
 • تعداد و قدرت شعله های آتش
 • اعتبار فروشگاه

این موارد به شما کمک می کند خرید مناسب تری را تجربه کنید. البته همیشه از نظرات دیگران استفاده کنید. معمولا پلاک های گاز پرفروش یا گازهای پرفروش فردار با توجه به اینکه توانسته اند نظر افراد بیشتری را جلب کنند گزینه مناسبی برای خرید محسوب می شوند. در نهایت با در نظر گرفتن تمامی جوانب می توانید به گزینه مورد نظر خود برسید.

دکمه بازگشت به بالا