بین الملل

کمک ۱۳۸ میلیون دلاری اضطراری آمریکا به اوکراین برای تامین قطعات موشک‌های‌ هاوک

وزارت امور خارجه آمریکا به فروش اضطراری ۱۳۸ میلیون دلاری نظامی برای اوکراین به منظور انجام تعمیرات اساسی و تامین قطعات یدکی سامانه‌های موشکی «هاوک» چراغ سبز نشان داد.

به گزارش یومیر، آمریکا اعلام کرد که اوکراین نیاز فوری به پشتیبانی برای نگهداری از این سیستم‌های موشکی دارد تا بتواند از آنها استفاده کند.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این چراغ سبز برای تامین قطعات یدکی و تعمیر موشک‌های ذکر شده در پی تایید یک بسته ۳۰۰ میلیونی تامین مهمات از سوی پنتاگون در ماه گذشته میلادی صورت گرفته است. هم وزارت خارجه و هم وزارت دفاع آمریکا به دنبال راه‌هایی برای ادامه حمایت‌ها از اوکراین هستند و این درحالیست که بسته کمک ۶۰ میلیارد دلاری برای اوکراین همچنان در انتظار تایید کنگره است.

سیستم‌های موشکی هاوک موشک‌های میان برد سطح به هوایی هستند که به تامین دفاع هوایی می‌پردازند و یکی از نیازهای اولیه امنیتی برای کی‌یف محسوب می‌شوند.

وزارت خارجه آمریکا در یادداشتی درباره تایید فروش اضطراری نوشت: اوکراین به افزایش ظرفیت‌هایی برای دفاع علیه حملات موشکی روسیه و ظرفیت‌های هوایی نیروهای روسی نیاز دارد. نگهداری و حفظ فعالیت این سیستم‌های تسلیحاتی ظرفیت‌های اوکراین را برای دفاع از مردم و دفاع از زیرساخت‌های ملی حساس تقویت خواهد کرد.

در این میان، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه در جلسه استماع کنگره گفت، آمریکا می‌ترسد که اوکراین بدون کمک و حمایت به دست روسیه بیفتد.

وی افزود: اوکراین مهم است و نتیجه این جنگ در اوکراین پیامدهای جهانی برای امنیت ملی ما نیز خواهد داشت. اگر کی‌یف سقوط کند، می‌تواند همسایگان اوکراینی حوزه بالتیک که عضو ناتو هستند را به خطر بیندازد و به طور بالقوه نیروهای ایالات متحده را وارد یک جنگ طولانی در اروپا کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا