اجتماعی

کسب نشان عالی صلیب سرخ توسط جمعیت هلال احمر کشور

یومیر/ همدان رئیس جمعیت هلال احمر کشور از کسب بالاترین نشان از سوی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر (هنری دیویسون) توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

پیرحسین کولیوند روز شنبه 28 آذرماه در سفر یک روزه خود به استان همدان در تویسرکان با اعلام این مطلب افزود: این افتخار بزرگی برای کشور عزیزمان است چرا که نمایندگان 192 کشور در این نشست بین المللی حضور داشتند و به پا خواستند. . یک صدا برای عزت ایران و جمهوری اسلامی ایران و ایران را تشویق کردند.

وی با اشاره به ارتباط بسیار خوب جمعیت هلال احمر ایران با شرکای بین المللی آن گفت: این اتفاق به این معناست که کشوری که در شدیدترین تحریم ها قرار دارد همچنان می تواند در راس باشد و بدرخشد و با وجود این همه فشار و نگاه های بدبینانه نسبت به دشمن، هنوز در است ما نتایج خوبی در سطح جهانی داشته ایم.

کولیوند بیان کرد: کار هلال احمر خیرخواهانه و خیریه است و خدمت این مجموعه که به صورت داوطلبانه و بدون اجر انجام می شود خدمتی ارزشمند و بسیج ساز است.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر جایگاه سیاسی و مذهبی خاصی برای امدادرسانی ندارد و در صورت وقوع حادثه غیرمترقبه، همه مردم به یک اندازه با رعایت بی طرفی از خدمات این جمعیت بهره مند می شوند و مهم نجات مردم است. زندگی می کند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: در جلساتی که با شرکای خود در نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر داشتیم، موفق شدیم کرسی رهبری بین المللی برای هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در دفاتر به دست آوریم. فدراسیون، و اکنون نمایندگان ما در ژنو، آنها در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا مستقر هستند.

کولیوند در ادامه حضور هلال احمر ایران در عملیات های بین المللی را موفقیت آمیز دانست و حضور این گروه در مراسم اربعین و خاک عراق را نمونه خوبی از کار داوطلبان هلال احمر خواند و گفت: امسال تعداد نیروهای امدادی و پزشکی ما چهار برابر سال های قبل در عراق بودند و تعداد زیادی آمبولانس و خودروهای امدادی در عراق تردد کردند و چندین مرکز جاده ای و درمانی در محورهای مواصلاتی زائرانی که از پشت جنوب غربی عبور می کردند ایجاد شد. غرب. مرزهای ایران با کربلا.

وی افزود: در محور نجف به کربلا در هر 100 خط عمودی یک مرکز درمانی – امدادی ایجاد شد و 6 بیمارستان عراقی در اختیار درمانگران هلال احمر قرار گرفت تا به زائران کشورهای مختلف از جمله هموطنان ایرانی خدمات بهداشتی رایگان ارائه کنند.

کولیوند در ادامه با تشریح دستاوردهای بین المللی این جمعیت تصریح کرد: هلال احمر در کشورمان دارای زیرمجموعه های بزرگ و موفقی در زمینه تولید دارو، تجهیزات پزشکی، عصاره های گیاهان دارویی و صنایع نساجی است که محصولات آن دارای مزیت رقابتی در سطح منطقه است. ما توانسته ایم جمعیت ملی و کمیته صلیب سرخ را تشویق به خرید محصولات کشورمان کرده ایم و آنها از محصولات ما برای ارسال کمک های بشردوستانه به کشورهای منطقه استفاده می کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر در این خصوص ادامه داد: امسال همکاران بین المللی ما برای کمک به حوادث پاکستان پتو و چادر امدادی را از صنایع نساجی هلال ایران خریداری و به آسیب دیدگان پاکستان اهدا کردند.

کولیوند خاطرنشان کرد: در مورد شهرستان تویسرکان ابتدا باید روی کاهش تصادفات رانندگی کار کرد تا اینکه تویسرکان به یک الگوی موفق در کشور در زمینه پیشگیری از حوادث رانندگی تبدیل شود.

وی بیان کرد: در مسائل اجتماعی نیز دخالت داریم و تصمیم داریم تعداد قابل توجهی از جوانان را با موضوع کمک داوطلبانه آموزش دهیم زیرا جوانان و نوجوانان انرژی خوبی دارند و باید این انرژی در مسیر مثبت هدایت شود. برای خدمت به جامعه کردها، جوانان سرمایه انسانی ما هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا