عمومی

چرا همیشه خسته‌ایم؟ – یومیر

بسیاری از مردم می پرسند، “چرا با وجود اینکه به اندازه کافی می خوابم، همیشه احساس خستگی می کنم؟”

به گزارش یومیر و به نقل از اخبار آنلاین«اگر با احساس شادابی از خواب بیدار شوید و بتوانید فعالیت های روزانه خود را بدون خستگی انجام دهید، نشان می دهد که خواب سالمی دارید.

مارک بولوس، متخصص مغز و اعصاب و متخصص سلامت خواب در یکی از بیمارستان‌های تورنتو، می‌گوید اگر از خواب بیدار می‌شوید که انگار یک ماراتن دویده‌اید یا تمام شب را بیدار مانده‌اید (و شاید هم بیدار بوده‌اید)، این یک پرچم قرمز است. یک هشدار است. امضاء کردن.

بولوس می‌گوید دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود افراد احساس خستگی کنند، و هم عوامل پزشکی و هم عوامل روان‌شناختی می‌توانند در آن نقش داشته باشند. پزشک ممکن است چندین آزمایش خون مختلف از جمله فریتین (آهن) و سطوح ویتامین را تجویز کند.

اگر متوجه شدید که کمبود آهن دارید، پزشک ممکن است انواع مکمل‌های آهن را توصیه کند تا به شما در رسیدن به سطح مناسب با حداقل عوارض جانبی کمک کند. همچنین ممکن است پزشک شما را از نظر مشکلات بالقوه تیروئید، مانند کم کاری تیروئید، که می تواند به عنوان یک علامت اولیه باعث خستگی شود، غربالگری کند.

علاوه بر این دلایل، اساساً ممکن است اختلال خواب داشته باشید. بولوس می‌پرسد، اگر هنگام خواب با صدای بلند خروپف می‌کنید یا نفس نمی‌کشید، ممکن است آپنه خواب باشد. (آپنه خواب یا قطع تنفس وضعیتی است که در آن فرد در هنگام خواب دچار وقفه تنفسی می شود. تنفس افراد مبتلا به آپنه خواب دارای وقفه و توقف مکرر است.)

تمایل به حرکت مداوم پاها، که می‌تواند نشانه‌ای از سندرم پای بی‌قرار باشد – وضعیتی که در حدود ۷ تا ۱۰ درصد افراد رخ می‌دهد و با اضطراب و افسردگی مرتبط است – نیز می‌تواند بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد.

افرادی که با کووید درازمدت سر و کار دارند نیز ممکن است مشکلات خواب را تجربه کنند زیرا این ویروس می تواند بخشی از مغز را که خواب را کنترل می کند تحت تاثیر قرار دهد.

بولوس در پایان می گوید: «پس از بررسی همه این عوامل، اگر مشکل خواب دارید، ممکن است نیاز به ارجاع به متخصص خواب داشته باشید.

منبع: besthealthmag

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا