عمومی

وقف امام رضایی در جامعه فرهنگ ‌سازی شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمد محمودی با تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: دفاتر کانون خادمیاری و خدمت‌های رضوی در سرتاسر کشور با ابلاغی از طرف آستان قدس رضوی ایجاد شده‌اند تا حال و هوای رضوی و خدمت رضوی در کل کشور پخش شود و صرفاً محدود به مشهد مقدس نباشد.

مسئول دفتر کانون خادمیاری و خدمت‌های رضوی میاندوآب افزود: در شهرستان میاندوآب نیز دفتر کانون خادمیاری و خدمت‌های رضوی با ۱۹ کانون تخصصی رضوی متشکل از خادمیاران تشکیل‌یافته و در حال فعالیت در زمینه‌های مختلف بر اساس سیاست‌های آستان قدس رضوی است.

وی گفت: در شهرستان میاندوآب حدود ۴۰۰ نفر خادمیار رضوی برادر و خواهر داریم که بر اساس وظایف مشخص شده در مجموعه ایفای نقش می‌کنند.

محمودی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که از آن مغفول شده‌ایم؛ موقوفات امام رضایی است، تصریح کرد: باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شده و موقوفات امام رضایی نهادینه شود و در این راستا نیز نقش اصحاب رسانه بسیار مهم است.

مسئول دفتر کانون خادمیاری و خدمت‌های رضوی میاندوآب اظهار کرد: درآمد موقوفات امام رضایی نیز در خود شهرستان هزینه می‌شود.

وی با اشاره به حضور کاروان‌های زیر سایه خورشید در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور هم‌زمان با دهه کرامت، افزود: امسال نیز هم‌زمان با دهه مبارک فجر؛ کاروان زیر سایه خورشید روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه میهمان مردم میاندوآب، چهاربرج و باروق خواهند بود.

محمودی با بیان اینکه بیش از ۳۰ مورد برنامه برای کاروان زیر سایه خورشید در میاندوآب، چهاربرج و باروق پیش‌بینی‌شده است، تصریح کرد: با حضور این کاروان‌ها که امسال هفدهمین دوره آن است؛ حال و هوای رضوی در شهر ما نیز پخش شده و دل‌ها عاشقان روانه حرم ثامن‌الحجج (ع) می‌شود و حال و هوای مشهد الرضا (ع) در شهرها می‌پیچد.

مسئول دفتر کانون خادمیاری و خدمت‌های رضوی میاندوآب گفت: کاروان زیر سایه خورشید بهترین فرصت برای مردم برای زیارت از راه دور حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) است.

محمودی تصریح کرد: تجدید میثاق با شهدا، دیدار با اقشار مختلف مردم میاندوآب، چهاربرج و باروق، حضور در مراکز درمانی، حضور در واحدهای تولیدی و حضور در نماز و مصلی امام خمینی (ره) میاندوآب از جمله برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید در میاندوآب است.

وی افزود: در طول سفر کاروان زیر سایه خورشید به میاندوآب، چهاربرج و باروق برنامه‌های متنوعی از جمله حضور در مراکز مختلف و دیدار عمومی در مصلی امام خمینی (ره) میاندوآب با مردم تدارک‌دیده‌شده است.

دکمه بازگشت به بالا