عمومی

وصول حق پارسیان از آلایندگی عسلویه امسال انجام خواهد شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در نشست با نخبگان و جمعی از نمایندگان اقشار مختلف شهرستان پارسیان، اظهار داشت: در ابتدای دولت که وارد استان هرمزگان شدم یکی از مسائل و دغدغه‌های مهم و مطالبه عمومی مردم الحاق ۵ روستا بود که مساله پیگیری و حل شد.

وی همچنین به مطرح شدن موضوع حق آلایندگی پارسیان به عنوان یکی از مسائل مهم استان در جلسه‌ای با رئیس جمهور اشاره داشت و گفت: تاییدیه آن اخذ شده و در سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی نهایی است که با پیگیری‌های صورت گرفته در نیمه اول سال مساله حل و تمام حق آلایندگی پارسیان از آلایندگی عسلویه وصول و از ابتدای سال دریافت می‌شود.

نماینده عالی دولت در هرمزگان گفت: عدد حق آلایندگی عدد بزرگی است که با دریافت آن می‌توان مسائل عمده شهرستان را حل کرد ضمن اینکه این عدد سالانه افزایش خواهد یافت.

دوستی با اشاره به مطالبات نخبگان و اقشار پارسیان در زمینه‌های مختلف از جمله آب، راه، مسائل زیست محیطی و حمایت از طرح‌های تولیدی اظهار داشت: مقرر شده از آب شیرین کن صنایع انرژی بر سهم مردم پارسیان نیز در نظر گرفته شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به پتانسیل و ظرفیت‌های توسعه در پارسیان، افزود: موضوع مهم‌تر پایداری توسعه است که انسان و محیط زیست آسیب در روند آن آسیب نبینند و با توجه به سفر دور دوم رئیس جمهور به استان بر اساس پارسیان مصوبات مهمی در حوزه‌های مختلف آب، راه، نیروگاه و آموزش ابلاغ شده که زمینه ساز توسعه خواهم بود و لازم است فرماندار این مصوبات را به اطلاع مردم برساند.

وی با بیان اینکه در حوزه احداث و راه اندازی هنرستان‌های جوار و مهارت آموزی رتبه نخست کشور متعلق به هرمزگان است و بر تربیت نیروی انسانی ماهر تاکید داریم گفت: با توجه به نیاز استان در شهرستان‌های مختلف هنرستان احداث شده در سال جاری نیز هنرستان تخصصی انرژی اتمی و هنرستان تجارت ایجاد می‌شود.

دوستی افزود: در حوزه راه هم برای محور مهم پارسیان بندرلنگه تصمیمات خوبی اخذ شده و از ۸۰ کیلومتر اصلی این محور ۲۰ کیلومتر طی امسال به نتیجه خواهد رسید و سایر فازها هم تأمین اعتبار صورت خواهد گرفت.

دکمه بازگشت به بالا